Kaheksas Aparaaditehase festival toimub koos juubelihõngulise Galeriide ööga ja kaasab festivalimelusse ka naabrid

Järjekorras kaheksas Aparaaditehase festival toob külastajateni parima, mis kultuuritehasel pakkuda on. Ligi kümne aasta jooksul on uue hingamise saanud kogu Aparaaditehast ümbritsev kvartal ning ka festivaliala muudkui laieneb. Lisaks Aparaaditehasele pakuvad põnevat festivaliprogrammi ka meie head naabrid TYPA keskusest, Plantariumi taimehoovist ja Ajuokse avangaarist.

Aparaaditehase festival 2023 toimub 25-26. augustil. Reedel toimub juubelihõnguline Galeriide öö vol 10, mille käigus saab vaadata 20(!) näitust nii Aparaaditehases kui ümbritsevates galeriides. Lisaks on võimalik saada osa rikkalikust eriprogrammist alapealkirjaga “Aparaaditehase avatud uksed”. Avatakse mitu uut näitust ja toimuvad tehasetuurid eesti, inglise ja ukraina keeles. Avatud on mitmed pop-up baarid ja lisaks Aparaaditehase enda restoranidele võtavad galeriide juures kohad sisse ka foodtruckid. Alternatiivse kunstirühmituse Ajuokse suvise stuudioruumi Ajuokse Avangaari juures toimub legendaarne suvelõpuhäng ning öö saab hommikusse saata Klubi Gutenbergis asuvas festivali ööklubis.

Laupäeval suletakse Kastani tänav autoliiklusele ning seal võtavad koha sisse Müürilille täika ja Ajuokse alternatiivse kunstituru kauplejad ja külastajad. Lisaks võib Kastani tänavalt leida nooremale publikule suunatud Tegevuste tänava ning toitlustajad ja mõnusad istekohad. Rohenäppudel tasub samm seada Plantariumi taimehoovi, kus toimub taimetäika ning kus on võimalik oma rohelised hoolealused taimede kiirabis elule turgutada. Ka laupäeval toimuvad Aparaaditehases ja selle ümbruses mitmed põnevad tuurid nii jalgsi kui ratastel ning päeva lõpetab ansambli HUNT tasuta kontsert Plantariumi salalaval.


Tutvu kogu kavaga SIIN
Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017