Aparaaditehase Taskupark avab väravad 16.juunil

Üle poolteise aasta ideest teostuseni, kaks kaasava eelarve hääletust ja mitu kuud rasketehnikat tehase hoovil, aga lõpuks on see päev käes.

2016. aasta Tartu kaasava eelarve hääletusel osalenud Aparaaditehase Taskupargi projekt sai kokku 973 linnakodaniku toetuse, millega kaasnes 75 000 euro suurune rahastus. Kohe pärast võidu selgumist alanud projekteerimis- ja ehitustööd jõuavad sel nädalal finaalini ja Kastani-Vaksali piirkonna esimene avalik park avatakse pidulikult reedel, 16. juunil, kell 18.00.

Taskupargi muudab omapäraseks tema ajalooline taust ja asukoht - endise tehasehoovina oli tegemist tööstusmaastikuga, mis on tänaseks saanud täiesti uue näo. Lisaks erinevatele kõvakatetele on Taskupargis olulisel kohal rohelus - leidub nii murukatet ja teisaldatavaid peenrakaste, hoovi istutatakse viljapuud ning juba on koha leidnud kasvuhoone. Külastajaid ootab palju erinevaid tasapindu istumiseks ja pinksilauad aktiivseks tegevuseks. Väiksemate rõõmuks on Taskupargis liivakastikompleks ja tehislombid.

Aparaaditehase Taskupargi projekteerisid Kino maastikuarhitektid, sadeveesüsteemi rajas Silame Ehitus OÜ ja pargi ehitas Kivipartner OÜ.

Taskupargi avamisel lõigatakse linnajuhtide ja Aparaaditehase esindajate poolt läbi sümboolne piire, misjärel istutatakse üheskoos veel viimased puud. Eeskava lõpetab ansambli pUULUUp esinemine hoovilavalt. Tehase poolt pakutakse külalistele kergeid suupisteid, avatud on restoranide Karritehas, Trikster Tihane, Aparaat ja MyItaly terrassid.

Aparaaditehase Taskupargi programm jätkub juba laupäeval, 17. juunil, järjekordse Müürilille täikaga: http://www.facebook.com/events/303882093369998/


Taskupargi avamine Facebookis

Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017