Aparaaditehase Avatud kultuuriplatvorm alustab kultuuripealinna aastal viiendat hooaega

Aparaaditehas kutsub suurelt unistama ja oma hullumeelsed ja loomingulised ideed taotluseks vormima ja enda poole teele panema. Avatud kultuuriplatvormi esimene taotlusvoor on avatud kuni 15. veebruarini ning esimeses voorus toimuvad sündmused on planeeritud toimuma vahemikus märts-august 2024. Aparaaditehas pakub sündmuse elluviimiseks nii rahalist kui praktilist toetust ja mentorlust.

Avatud kultuuriplatvormist on nelja aasta jooksul kasvanud välja oluline Tartu kultuurimaastiku mõjutav inkubatsiooniprogramm, mis on andnud tuult tiibadesse kümnetele noortele loomeinimestele ja alustavatele kultuurikorraldajatele. Nelja aasta jooksul on ellu viidud 19 projekti, mis on nii sisu kui vormi poolest olnud äärmiselt mitmekesised: alates esimestest isikunäitustest ja kontserditest, lõpetades festivalide ja rännaklavastusega. Iga aastaga on kasvanud ka taotluste hulk ning kvaliteet.

2024. aasta kultuuriplatvormi projektidelt ootavad korraldajad eelkõige värskust ning nooruslikku nägu ning omamoodi kommentaari Tartu kultuuripealinna tihedale ja hoolsalt kureeritud programmile. Tartus ning Lõuna-Eestis toimub sel aastal üle tuhande sündmuse, kuid kindlasti leidub veel hulganisti põnevaid ideid, mis võib-olla alles praegu kellegi peas tärkavad ja elluviimist ootavad ning Tartu 2024 ametlikku programmi ei mahtunud.

Aparaaditehase Avatud kultuuriplatvormi viienda hooaja loomenõukogu moodustavad Aparaaditehase tegevjuht Erki Pruul, Aparaaditehase programmijuht Karmen Otu, kultuurikorraldaja ja kunstnik ning Ajuokse kunstirühmituse eestvedaja Stina Leek, Kogo Galerii programmijuht-produtsent Stella Mõttus ning Armastuse saali programmijuht Ilo Tuule Rajand.

Tutvu kandideerimistingimuste ja varasemate projektidega Aparaaditehase kodulehel: https://www.aparaaditehas.ee/avatudkultuuriplatvorm

Aparaaditehase Avatud kultuuriplatvormi toetavad Tartu Linn ja Kultuuritehased OÜ

Lisainfo:

Karmen Otu 
Aparaaditehase programmijuht
karmen@aparaaditehas.ee

Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017