Aparaaditehase avatud kultuuriplatvorm

Tehase suurus ja eripalgelisus tähendab, et siin leidub sobivaid ruume väga erinevateks sündmusteks, suurtest festivalidest kuni väikeste nišiüritusteni. Aparaaditehase poole pöördutakse tihti ruumipäringutega, mis seotud põnevate ideedega erinevate kultuurisündmuste korraldamiseks, kuid tihti sumbuvad need mõtted lõpuks raha või mõne muu ressursi puuduse taha. Hea meelega näeme selliseid ideid siiski realiseerumas ning leiame, et Aparaaditehas saab selles osas mitmekülgset tuge pakkuda. Usume, et selline platvorm elavdab oluliselt Tartu kultuurielu ning annab suurepärase esinemis- või korraldamiskogemuse paljudele oma loomingulist teekonda alustavatele inimestele ja pakub põnevat ja mitmekesist vaatamist-kuulamist väga laiale publikuhulgale.

Aparaaditehase avatud kultuuriplatvorm kujutab endast eelkõige noortele ja alles alustavatele artistidele ning kultuurikorraldajatele suunatud avalikku üleskutset korraldada Aparaaditehases oma kultuurisündmus, olgu selleks siis ühekordne ettevõtmine (kontsert, pidu, spordiüritus, elamuspäev, festival vms), näitus/installatsioon või sündmuste sari (loengusari, etendused vms). Laekunud ideede põhjal langetab valiku komisjon, kes lähtub koostatava programmi mitmekesisusest ja kvaliteedist. 

Avatud kultuuriplatvormi viienda hooaja loomenõukogu moodustavad Aparaaditehase tegevjuht Erki Pruul, Aparaaditehase programmijuht Karmen Otu, kultuurikorraldaja ja kunstnik ning Ajuokse kunstirühmituse eestvedaja Stina Leek, Kogo Galerii programmijuht-produtsent Stella Mõttus ning Armastuse saali programmijuht Ilo Tuule Rajand.

Projekti elluviimist toetavad Tartu Linnavalitsus ja Kultuuritehased OÜ.

2024 I VOORUS VÄLJA VALITUD PROJEKTID: 

  • Projekti “Siinpool sood” publikuprogramm. Üritustesarja programmi kuuluvad karaokeõhtu, dokumentaalfilmi linastus ja ajalooloeng. Elluviija MTÜ Tartu LGBT+. Sündmused toimuvad juuni-august 2024. 
  • Linda Mai Kari isikunäitus “Armastusega rajatud aed” Aparaaditehase valges kasvuhoones (avamine 30.08.2024)
  • Tartu illustratsioonifestival TIF (14.09.2024)2024 II VOORU KANDIDEERIMINE ON NÜÜD AVATUD!


Aparaaditehas pakub kultuuriprojekti elluviimiseks:

> 1000€ produktsioonikulude katteks

> 500€ stipendiumit

> Tasuta ruume:
  • Multifunktsionaalset Armastuse saali
  • Taskuparki
  • Erinevaid kohti Aparaaditehases, mida saab kasutada näiteks näitusepinnana (koridorid, Sofa Office, valge kasvuhoone hoovis jne) (siia alla ei kuulu Aparaaditehases iseseisvalt tegutsevad galeriid nt Kogo, Ag47, HAKI galerii)

> Olemasolevat heli- ja esitlustehnikat (NB! valgustehnikat Aparaaditehasel ei ole, vaata helitehnika nimekirja allpool)

> Ürituste korraldamise alast nõustamist ja juhendamist

> Reklaami Aparaaditehase kanalites 

> Koostöövõimaluste vahendamist kultuuriürituste korraldajate ja Aparaaditehases tegutsevate loomeinimeste vahel

Avatud kultuuriplatvormi 2024. aasta II vooru sündmused on planeeritud toimuma vahemikus august-detsember 2024. Sündmuse täpne toimumisaeg pannakse paika Aparaaditehase ja korraldaja koostöös. 

Kui oled huvitatud osalemisest, siis saada oma taotlus hiljemalt 15. juuniks  (k.a) aadressil karmen@aparaaditehas.ee

Taotlusesse märgi

- ideekirjeldus

- projekti eeldatav maksumus ja esialgne eelarve

- tehnilise teostuse kirjeldus

- sündmus(t)e võimalik asukoht tehases

- sündmus(t)e võimalik toimumisaeg

- autori(te) kontakt ja enesetutvustus/portfoolio

Palun märgi e-kirja pealkirjas ära, et tegemist on Avatud kultuuriplatvormi projektiideega. 

TÄHTAEG: 15. juuni  2024

Aparaaditehase avatud kultuuriplatvormi toetavad Tartu Linnavalitsus ja Kultuuritehased OÜ
KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

1. Kes kategoriseerub “noore” alla?
Me ei defineeri noori vanuse järgi, vaid peame pigem silmas oma loome- või kultuurikorraldusliku teekonna alguses olevaid inimesi, kes vajavad oma ideede elluviimiseks veidi rohkem toetust, julgustamist ja juhendamist. 

2. Mis tehnikat Aparaaditehas pakkuda saab?
Aparaaditehasel on olemas helitehnikakomplekt, mille täpse nimekirjaga saab tutvuda SIIN  ning lisaks on meil olemas kaks projektorit – üks ringiliigutatav ja teine statsionaarne, mis asub Armastuse saali laes ja näitab pilti suure 3m ekraani peale, mis sobib hästi igasuguste videoprojektide jaoks. Valgustehnikat Aparaadithasel hetkel pakkuda ei ole, nii et see tuleks oma projekti eelarvesse juurde arvestada. 

3. Millised kulud on abikõlbulikud?
– Tehnika/töövahendite rent
– Materjalikulud 
– Töötasud (NB! Arvesta juurde kõik vajalikud maksud!)
– Autoritasud
– Trükiteenused (plakatid, flaierid, kleepsud jms)
– Reklaamikulud
– Otseselt projekti elluviimiseks tehtavad kulutused

Aparaaditehase Avatud kultuuriplatvorm EI TOETA investeeringute tegemist


KONTAKT
MTÜ Aparaaditehas
Kastani 42, Tartu 
karmen@aparaaditehas.ee
+372 5663 1234