Aparaaditehase avatud kultuuriplatvorm

Tehase suurus ja eripalgelisus tähendab, et siin leidub sobivaid ruume väga erinevateks sündmusteks, suurtest festivalidest kuni väikeste nišiüritusteni. Aparaaditehase poole pöördutakse tihti ruumipäringutega, mis seotud põnevate ideedega erinevate kultuurisündmuste korraldamiseks, kuid tihti sumbuvad need mõtted lõpuks raha või mõne muu ressursi puuduse taha. Hea meelega näeme selliseid ideid siiski realiseerumas ning leiame, et Aparaaditehas saab selles osas mitmekülgset tuge pakkuda. Usume, et selline platvorm elavdab oluliselt Tartu kultuurielu ning annab suurepärase esinemis- või korraldamiskogemuse paljudele oma loomingulist teekonda alustavatele inimestele ja pakub põnevat ja mitmekesist vaatamist-kuulamist väga laiale publikuhulgale.

Aparaaditehase avatud kultuuriplatvorm kujutab endast eelkõige noortele ja alles alustavatele artistidele ning kultuurikorraldajatele suunatud avalikku üleskutset korraldada Aparaaditehases oma kultuurisündmus, olgu selleks siis ühekordne ettevõtmine (kontsert, pidu, spordiüritus, elamuspäev, festival vms), näitus/installatsioon või sündmuste sari (loengusari, etendused vms). Laekunud ideede põhjal langetab valiku komisjon, kes lähtub koostatava programmi mitmekesisusest ja kvaliteedist. 

Projekti elluviimist toetab Tartu Linnavalitsus

2023. AASTA I VOORU KANDIDEERIMINE ON LÕPPENUD!
II voor avaneb 2023. aasta juunis

Aparaaditehas pakub kultuuriprojekti elluviimiseks

 • 1000€ produktsioonikulude katteks

 • 500€ stipendiumit

 • Tasuta ruume:

  • Multifunktsionaalset Armastuse saali

  • Taskuparki ja hoovilava

  • Erinevaid kohti Aparaaditehases, mida saab kasutada näiteks näitusepinnana (siia alla ei kuulu Aparaaditehases iseseisvalt tegutsevad galeriid nt Kogo, Ag47, tARTu galerii)

 • Olemasolevat heli- ja esitlustehnikat (NB! valgustehnikat Aparaaditehasel ei ole)

 • Ürituste korraldamise alast nõustamist ja juhendamist

 • Reklaami Aparaaditehase kanalites

 • Koostöövõimaluste vahendamist kultuuriürituste korraldajate ja Aparaaditehases tegutsevate loomeinimeste vahel


Avatud kultuuriplatvormi 2023. aasta I vooru sündmused on planeeritud toimuma vahemikus aprill-august 2023. Sündmuse täpne toimumisaeg pannakse paika Aparaaditehase ja korraldaja koostöös. 


Kui sa oled huvitatud osalemisest, siis palun saada oma idee hiljemalt 20.02.2023 karmen@aparaaditehas.ee


Taotlusesse märgi

- ideekirjeldus

- projekti eeldatav maksumus ja esialgne eelarve

- tehnilise teostuse kirjeldus

- sündmus(t)e võimalik asukoht tehases

- sündmus(t)e võimalik toimumisaeg

- autori(te) kontakt ja enesetutvustus/portfoolio

Palun märgi e-kirja pealkirjas ära, et tegemist on Avatud kultuuriplatvormi projektiideega. 

TÄHTAEG: 20. veebruar 2023


Aparaaditehase avatud kultuuriplatvormi toetavad Tartu Linnavalitsus ja Kultuuritehased OÜ


KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

1. Kes kategoriseerub “noore” alla?
Me ei defineeri noori vanuse järgi, vaid peame pigem silmas oma loome- või kultuurikorraldusliku teekonna alguses olevaid inimesi, kes vajavad oma ideede elluviimiseks veidi rohkem toetust, julgustamist ja juhendamist. 

2. Mis tehnikat Aparaaditehas pakkuda saab?
Aparaaditehasel on olemas helitehnikakomplekt, mille täpse nimekirjaga saab tutvuda SIIN  ning lisaks on meil olemas kaks projektorit – üks ringiliigutatav ja teine statsionaarne, mis asub Armastuse saali laes ja näitab pilti suure 3m ekraani peale, mis sobib hästi igasuguste videoprojektide jaoks. Valgustehnikat Aparaadithasel hetkel pakkuda ei ole, nii et see tuleks oma projekti eelarvesse juurde arvestada. 
KONTAKT
MTÜ Aparaaditehas
Kastani 42, Tartu 
karmen@aparaaditehas.ee
+372 5663 1234