ARHIIV
AVATUD KULTUURIPLATVORM 2020


Aparaaditehase avatud kultuuriplatvorm

Aparaaditehase avatud kultuuriplatvormi näol on tegemist 2020. aastal ellu kutsutud projektiga, mis on suunatud eelkõige Tartu noortele loomeinimestele ja kultuurikorraldajatele.

Tehase suurus ja eripalgelisus tähendab, et siin leidub sobivaid ruume väga erinevateks sündmusteks, suurtest festivalidest kuni väikeste nišiüritusteni. Aparaaditehase poole pöördutakse tihti ruumipäringutega, mis seotud põnevate ideedega erinevate kultuurisündmuste korraldamiseks, kuid tihti sumbuvad need mõtted lõpuks raha või mõne muu ressursi puuduse taha. Hea meelega näeme selliseid ideid siiski realiseerumas ning leiame, et Aparaaditehas saab selles osas mitmekülgset tuge pakkuda. Usume, et selline platvorm elavdab oluliselt Tartu kultuurielu ning annab suurepärase esinemis- või korraldamiskogemuse paljudele oma loomingulist teekonda alustavatele inimestele ja pakub põnevat ja mitmekesist vaatamist-kuulamist väga laiale publikuhulgale.

Aparaaditehase avatud kultuuriplatvorm kujutab endast noortele artistidele ja kultuurikorraldajatele suunatud avalikku üleskutset korraldada Aparaaditehases oma kultuurisündmus, olgu selleks siis ühekordne ettevõtmine (kontsert, pidu, spordiüritus, elamuspäev, festival vms), näitus/installatsioon või sündmuste sari (loengusari, etendused vms). Aparaaditehase suurus ja eripalgelisus tähendab, et siin leidub sobivaid ruume väga erinevateks sündmusteks, suurtest festivalidest kuni väikeste nišiüritusteni. Laekunud ideede põhjal langetab valiku komisjon, kes lähtub koostatava programmi mitmekesisusest ja kvaliteedist. Komisjoni kuuluvad Aparaaditehase loomenõukogu ja käesoleval aastal erikülalisena muusik ning kultuurikorraldaja Jalmar Vabarna.

Projekti elluviimist toetab Tartu Linnavalitsus
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AVATUD KULTUURIPLATVORM 2021 – I VOOR

Pärast erakordselt keerulist kultuuriaastat januneb Tartu publik värske kunsti, ennekuulmatute konstertide, meeliülendavate pidude, mõtlemapanevate loengute ja kõige uue ning seninägematu järele. Ehk oled just sina see, kes linlaste kultuurinälga kustutama asub? Tule oma ägeda ideega Aparaaditehasesse ja tee see teoks!


Aparaaditehas pakub kultuurisündmuse läbi viimiseks

 • Tasuta ruume:

  • Multifunktsionaalset Armastuse saali

  • Taskuparki ja hoovilava

  • Erinevaid kohti Aparaaditehases, mida saab kasutada näitusepinnana

 • Olemasolevat heli- ja esitlustehnikat

 • Ürituste korraldamise alast nõustamist ja juhendamist

 • Reklaami Aparaaditehase kanalites

 • Koostöövõimaluste vahendamist kultuuriürituste korraldajate ja Aparaaditehases tegutsevate loomeinimeste vahel


Avatud kultuuriplatvormi 2021. aasta I vooru sündmused on planeeritud toimuma vahemikus 01.03-31.07.2021. Sündmuse täpne toimumisaeg pannakse paika Aparaaditehase ja korraldaja koostöös. Avatud kultuuriplatvormi II vooru kandideerimine avatakse 2021. aasta juulis.


Kui sa oled huvitatud osalemisest, siis palun saada oma idee hiljemalt 01.03.2021 karmen@aparaaditehas.ee


Taotlusesse märgi

- ideekirjeldus

- projekti eeldatav maksumus ja esialgne eelarve

- tehnilise teostuse kirjeldus

- sündmus(t)e võimalik asukoht tehases

- sündmus(t)e võimalik toimumisaeg

- autori(te) kontakt ja enesetutvustus/portfoolio


TÄHTAEG: 1. märts 2021KONTAKT
MTÜ Aparaaditehas
Kastani 42
karmen@aparaaditehas.ee
+372 5663 1234