ARHIIV
AVATUD KULTUURIPLATVORM 2020


Aparaaditehase avatud kultuuriplatvorm

Aparaaditehase avatud kultuuriplatvormi näol on tegemist 2020. aastal ellu kutsutud projektiga, mis on suunatud eelkõige Tartu noortele loomeinimestele ja kultuurikorraldajatele.

Tehase suurus ja eripalgelisus tähendab, et siin leidub sobivaid ruume väga erinevateks sündmusteks, suurtest festivalidest kuni väikeste nišiüritusteni. Aparaaditehase poole pöördutakse tihti ruumipäringutega, mis seotud põnevate ideedega erinevate kultuurisündmuste korraldamiseks, kuid tihti sumbuvad need mõtted lõpuks raha või mõne muu ressursi puuduse taha. Hea meelega näeme selliseid ideid siiski realiseerumas ning leiame, et Aparaaditehas saab selles osas mitmekülgset tuge pakkuda. Usume, et selline platvorm elavdab oluliselt Tartu kultuurielu ning annab suurepärase esinemis- või korraldamiskogemuse paljudele oma loomingulist teekonda alustavatele inimestele ja pakub põnevat ja mitmekesist vaatamist-kuulamist väga laiale publikuhulgale.

Aparaaditehase avatud kultuuriplatvorm kujutab endast noortele artistidele ja kultuurikorraldajatele suunatud avalikku üleskutset korraldada Aparaaditehases oma kultuurisündmus, olgu selleks siis ühekordne ettevõtmine (kontsert, pidu, spordiüritus, elamuspäev, festival vms), näitus/installatsioon või sündmuste sari (loengusari, etendused vms). Laekunud ideede põhjal langetab valiku komisjon, kes lähtub koostatava programmi mitmekesisusest ja kvaliteedist. 

Projekti elluviimist toetab Tartu Linnavalitsus
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AVATUD KULTUURIPLATVORM 2021

2021. aastal alustas Avatud kultuuriplatvorm oma teist hooaega. Põnevaid projekte laekus nii esimeses kui teises voorus ning ellu said viidud mitmed eripalgelised ideed. 
2021 II voorus toimuvad sündmused:


KONTAKT
MTÜ Aparaaditehas
Kastani 42
karmen@aparaaditehas.ee
+372 5663 1234