8. Galeriide ööl saab kunstiga tutvuda nii eesti, inglise kui ukraina keeles

Aparaaditehas koos ümbritseva piirkonnaga peab 3. märtsi õhtul taas suurt kunstipidu, mis pakub külastajatele võimaluse saada ühe õhtu jooksul osa 11 eripalgelisest kunstinäitusest ja põnevast kõrvalprogrammist, mis hõlmab endas, kunstituure, töötubasid ning ühisjoonistamist. 

Galeriide öö on Aparaaditehase ja Kogo galerii koostöös sündinud üritustesari, mis pakub huvilistele võimaluse ühe õhtu jooksul saada omamoodi kontsentreeritud kunstielamus ja ülevaade Tartu galeriimaastiku hetkeseisust just siin ja praegu.

Galeriide öö vol. 8 raames on huvilistel võimalik külastada ühtteist erinevat näitust, millest kolm avatakse 3. märtsi õhtul publikule esmakordselt. Ajuokse kunstirühmituse keldrigaleriis avatakse tänavakunstnike grupinäitus "WALLS 1”, kus osalevad GUTFACE, k2rte, Looja, Stina Leek ja Zahars Ze. Redwalli kontorigaleriis on võimalik saada osa Kadi Mõttuse segatehnikas joonistusi eksponeerivast unenäolise isikunäituse avamisest. tARTu galeriis avatakse Toomas Kuusingu näitus „Harilikud maailmad“. Galeriide ööl muutub tARTu galerii nimi. Uus nimi tehakse teatavaks Toomas Kuusingu näituse avamisel.

Sel korral on külastajatel võimalik saada osa nii eesti-, inglise-, kui ukrainakeelsetest Aparaaditehast ja galeriisid tutvustavatest majatuuridest. Eestikeelse galeriituuri viib läbi Kogo galerii kuraator Stella Mõttus, ingliskeelse tuuri Kogo galeriis toimetav Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlik Paola Cieno ning ukrainakeelse tuuri Aparaaditehases tegutsev ukraina kunstnik Viktoria Berezina, kes on Eesti avalikkusele tuntud eelkõige oma Raul Oreškiniga peetud kirjavahetuse ning sellest inspireeritud kunstiaktsiooni kaudu. Tuuridele on vajalik eelregistreerimine.

Lisaks on võimalik õhtu jooksul saada osa meeleolukast ühisjoonistamisest ja mitmetest töötubadest. Õhtu lõpetab vinüülplaadipoe Biit Me pidu sündmusruumis 160 ruutu.


Kogu programm on leitav SIIT
Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017