Kogo galerii 2023. aasta programmi “Kväärime ära” juhatab sisse Balti kunstnike ühisnäitus

Kogo galerii 2023. aasta näituse ja avaliku programmi pealkirjal „Kväärime ära“ on omamoodi vaib – see tähistab kõike, mis on voolav, erinev, tuvastamatu, kohatu, marginaalne ja ebamugav. rogrammi juhatab sisse Balti kunstnike Anna Trelli, Cloe Jancise, Diāna Tamane ja Agnė Jokšė ühisnäitus „Tervitused ja mis iganes taastaks meie katkema kippuva suhte“, mille kuraator on Brigit Arop

Näitus „Tervitused ja mis iganes taastaks meie katkema kippuva suhte“ käsitleb naistevahelist sõprust ja intiimsust, sellest võrsuvat turvatunnet, hoolivust ja romantikat, aga ka lahkumineku leina. See tõukub püüdlusest leida teed sõprusega seotud tähendusmaailmas, kus põrkuvad isiklikud kogemused, kultuurilised representatsioonid, ideaalid ja reaalsus ning isiklikud ja ühiskondlikud ootused lähedastele suhetele. Lähtudes laialt levinud arusaamisest, et hoolivatel sõprussuhetel on inimese elus suur roll kanda, on just naissubjektsuse vaatepunktist alustamine kõnekas, sest oma parimas vormis on naiste sõprust alates 19. sajandist peetud intiimsete, hoolitsevate ning rasketel hetkedel lohutust ja turvatunnet pakkuvate suhete võrdkujuks.

Näitus „Tervitused ja mis iganes taastaks meie katkema kippuva suhte“ avatakse 3. veebruari õhtul kell 18:00. Näitus jääb avatuks kuni 25. märtsini. 

4. veebruaril toimub näitusel ka kuraatorituur, millele saab pileteid soetada siit. 

Loe Kogo galerii 2023. aasta programmi kohta lähemalt nende kodulehelt. 
Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017