TYPA galeriis ja Aparaaditehase rõdugaleriis avatakse Ukraina ja India residentuurikunstnike näitused

Neljapäeval avatakse TYPA galeriis ja Aparaaditehase rõdugaleriis Ukraina ja India residentuurikunstnike näitused, mis kätkevad luulet, lugude dokumentatsiooni kaitse ning ühtsuse teemadel ja uurimust tehnikast sõltumisest tulenevast isolatsioonist.

20. juulil kell 18:00 avatakse Aparaaditehase rõdugaleriis India kunstniku Ananya Dalal’i näitus ‘MINA & MINU’ ja kell 19:00 TYPA galeriis Ukraina illustraatori ja tänavakunstniku Anton Hudo näitus “Poeet tule all”.

Näitused on avatud 3. septembrini muuseumi lahtiolekuaegadel: K-P kell 12:00 – 18:00, galeriide külastamine on tasuta.

Anton Hudo “Poeet tule all” TYPA galeriis

Anton Hudo on Ukraina illustraator ja tänavakunstnik, kes viibis TYPA kunstiresidentuuris 2023. aasta maist juulini. Näitusel “Poeet tule all” esitletavad graafilised teosed kannavad Hudo jaoks sümboolset tähendust, sest Ukrainlaste jaoks on tänane maailm jaotunud must-valgeks, heaks ja halvaks. Graafiliste tööde kõrval saab näha kunstniku maale, milles näeb ekspotentsiaalset värvide evolutsiooni läbi kogu näituse.


“Mu teosed on lugude dokumentatsioon, minnes sügavale kaitse ning ühtsuse teemadesse. Kuidas meie, kogu maailmana, oleme muutunud kõige suhtes kaitsvateks; Balti riikide rollist ning eriti Eestist – tema tajust ning peegeldusest, tema empaatiast.


Aga kõige enam on see luulest: sa saad tappa luuletaja, kuid sa ei saa teda vaigistada. Tema sõnad elavad edasi teiste suudel, kandes ta sõnumit ka siis, kui ta ise lahkunud on.”

Ananya Dalal “MINA & MINU” Aparaaditehase rõdugaleriis

Ananya Dalal on India kunstnik, kes viibis TYPA kunstiresidentuuris 2023. aasta juunis ja juulis. Näitusel “MINA & MINU” esitletavate tööde läbi uurib Dalal isolatsiooni, mis on äärmusliku tehnoloogiast sõltuvuse tulem.


“Oleme takerdunud olukorda, kus meil on kõik olemas, ent tasapisi kaugeneme elust. Soovime ja omandame lõputult, kuniks ei suuda enam lõpetada. Praeguseks ei suuda me tegelikult enam tuvastada, Mis Olen Mina ja Mis On Minu. Inimeste soovide elemendid võivad olenevalt rassist, soost ja geograafilisest olukorrast muutuda, kuid ühine joon jääb samaks.”


Koduleht: Ananya Dalal "MINA & MINU" ; Anton Hudo "Poeet tule all"

Facebook: Ananya Dalal "MINA & MINU" ; "Poeet tule all"


Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017