Galeriide öö vol. 7 kutsub näitusele, tuurile ja töötuppa

Aparaaditehas ja selle ümbrus muutub 25. novembri õhtul talviseks kunstimekaks, mille külastajatel on võimalus ühe õhtu jooksul saada osa 11 eripalgelisest kunstinäitusest ning põnevast kõrvalprogrammist, mis hõlmab endas kontserte, kunstituure ning ühisjoonistamist. 
Galeriide öö on Aparaaditehase ja Kogo galerii koostöös sündinud üritustesari, mis pakub huvilistele võimaluse ühe õhtu jooksul saada omamoodi kontsentreeritud kunstielamus ja ülevaade Tartu galeriimaastiku hetkeseisust just siin ja praegu. Aparaaditehase ja selle ümbruskonna galeriid hoiavad oma uksed tavapärasest kauem avatud ning külastajatel on võimalik saada osa meeleolukast kõrvalprogrammist, mis hõlmab endas muuhulgas näituste avamisi, kohtumisi kunstnikega, muusikalist programmi  ja kureeritud tuure.

Galeriide öö vol. 7 raames on huvilistel võimalik külastada ühtteist erinevat näitust, mis erinevad üksteisest nii temaatika kui tehnikate poolest. Näha saab nii torketikandeid kui suuremahulisi tsüanotüüpiaid, nii maalikunsti kui mustvalget analoogfotograafiat, nii mängukarusid kui akvarelle. Galeriide ööst võtavad osa Kogo galerii, tARTu pood, R galerii, TYPA galerii, TYPA keskusAg47 ning lisaks on näitusepindadena kasutusel pop-up galeriid Sofa Office’is,  Aparaaditehase Riia mnt poolse hoone II korrusel, Taskupargis asuvas valges kasvuhoones ja Ajuokse keldripoe ees.

Kell 19:00 avatakse Aparaaditehase valges kasvuhoones Ave Palmi ja Helle Ly Tombergi tsüanotüüpia tehnikas graafika näitus “Seest ja väljast ja seest". Teoste aluseks on lagunev ja ajahamba kätte sattunud vana raadiomaja Laitsel ning põdrakanep kui sümbol uue elu algusest.
Näitus valmis Aparaaditehase Avatud kultuuriplatvormi raames.

Lisaks galeriidele avavad oma uksed ka mitmed stuudiod: Stuudio 100, Taavi Novek stuudioDysaster Collective stuudio, Gerda Retter stuudio. Paintbar Stuudios on võimalik võtta osa meeleolukast ühisjoonistamisest Drink & Draw ning tARTu poes astub üles vaid üheks õhtuks formuleerunud Ukraina ansambel "Tri Ukropa", mis tõlkes tähendab kolme tilli. 

Samuti on võimalik saada osa mitmest põnevast tuurist. Giidi eesvedamisel käiakse läbi kõik Galeriide ööl toimuvad näitused, Aparaaditehase majaline ning kunstnik Madis Liplap näitab huvilistele, milline on Aparaaditehas just tema pilgu läbi ning koos Aparaaditehase programmijuhiga saab konnata mööda kunagise majakunstniku Mark Kalpini jälgi. 

Tutvu täpse programmiga SIIN

Galeriide ööd toetab Tartu Linn.
Galeriide öö programm on külastajale tasuta.


Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017