3.mail esietendub klubis Gutenberg vanakreeka tragöödiast inspireeritud “Bakhandid”, mis on osa Tartu 2024 kultuuripealinna põhiprogrammist

3.mail esietendub Tartu Aparaaditehase klubis Gutenberg vanakreeka tragöödiast inspireeritud “Bakhandid”, mis on osa Tartu 2024 kultuuripealinna põhiprogrammist. Lavastuses teevad kaasa TÜ VKA III kursuse etenduskunstide õppekava tudengid.
Teeba kuningas Pentheus keeldub uskumast, et tema tädipoeg Dionysos on Zeusist maailma sündinud ja üritab veinijumala kultust hävitada. Vastutasuks vallutab Dionysos Teeba naiste meeled, kes oma kodukolde juurest bakhanaalile lahkuvad. Järgnevad brutaalsed, orgiastilised pidustused, mis on määratud jõudma traagilise lõpplahenduseni. Lavastajad uurivad ühiskondliku eskapismi haripunkti: kui Vana-Kreekas pakkus vajalikku väljapääsu reaalsuse küüsist kultuse juht Dionysos, siis kes/mis asendab veinijumalat nüüd?

See on Elina ja Liisbethi, mõlemad TÜ VKA koreograafia eriala lõpetajad, teine koostöö. Elina Masing on tuntud alternatiivmuusika artistina White Girl, kelle debüütalbum ilmub sel kevadel. Ta on mänginud äsja linastunud filmis "Biwa järve 8 nägu" ja sügisel kinoekraanidele jõudvas "Emalõvis". Liisbeth Horni lavastus “Tõsielu laulikud” jõudis elektron.art’is lavale möödunud sügisel, samuti tegi ta kaasa Avaliku Sabotaaži Liidu loomises.

Etendajad: Elina Masing, Liisbeth Horn, TÜ VKA etenduskunstide õppekava III kursuse tudengid Aleks Mathias Viidik, Elina Soosaar, Getriin Kotsar, Gretten Vaga, Isabel Laiapea, Kärt Kokkota, Kristin Kalam, Keiti Leon, Oskar Viirand, Pamela Ebber, Ria Ranniku, Tuuli Torop

Alusteksti autor: Euripides
Tõlkija: Anne Lill
Loovprodutsent: Greeta Võsu
Produktsiooni assistent: Gertrud Soone
Dramaturg: Hendrik Kaljujärv
Lava- ja kostüümikujundus: Pire Sova
Helikujundus: Kenn-Eerik Kannike
Helitehnik: Laura Sinimäe
Valguskujundus: Karmi Pikkma

Partnerid: TARTU 2024, Aparaaditehas, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Cruffin Saiatehas, Kohvik Puhvet, Kanarbiku Veinitalu

VAID KUUS ETENDUST: 3+6+11+12+15+16.MAI
6.mai etendusele järgneb artist talk lavastajatega.

Piletid saadaval siin


Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017