Aparaaditehases toimub Euroopa kultuuritehaseid ühendava võrgustiku Trans Europe Halles kevadkonverents

Aparaaditehasel on suur au ja rõõm sel kevadel võõrustada üle-euroopalise kultuuritehaste võrgustiku Trans Europe Halles konverentsi pealkirjaga “Arts of Survival”.
Trans Europe Halles (TEH) on üks Euroopa vanimaid kultuurikoostöövõrgustikke, mis ühendab enam kui 160 organisatsiooni 40 Euroopa riigist. Võrgustiku eesmärgiks on toetada  kogukondlikke ettevõtmisi, kes soovivad puhuda elu sisse hüljatud paikadele, et anda neile uus elu kogukonnakeskuste ja kultuurimajade näol. Lisaks on TEHi eesmärgiks seista sotsiaalse, ruumilise ja keskkondliku õigluse eest ning toetada selles ka oma liikmeid.

Hetkel on võrgustikul üle 160 liikme enam kui 40 riigist. Kuigi võrgustiku põhiliikmelisuse moodustavad Euroopa organisatsioonid, on viimastel aastatel on üha tihedamat koostööd arendatud ka kolmandatest riikidest pärit organisatsioonidega. MTÜ Aparaaditehas on Trans Europe Halles võrgustiku liige olnud alates 2018. aastast.

TEHi kevadkonverents kannab kultuuripealinnalt laenatud pealkirja “Arts of Survival” ning uurib ja avastab nelja toimumispäeva jooksul kultuuritehaste ellujäämisstrateegiaid ja võimalusi käimasolevate kriiside keskel, kuid lisaks ka kogukonnakeskuste rolli ja ülesandeid vaba ja demokraatliku ühiskonna toetamisel. Konverentsi programm koosneb ligi 30 erinevast loengust, töötoast, paneeldiskussioonist, võrgustumissessioonist, millele lisanduvad Tartut ja Aparaaditehase piirkonda tutvustavad tuurid ning kohalikku kultuurielu tutvustav meelelahutusprogramm. Konverentsil astuvad üles kõnelejad Eestist, UK’st, USA’st, Slovakkiast, Itaaliast, Rootsist, Saksamaalt ja mujalt.

Konverentsi täpse programmi ja ajakavaga saab tutvuda SIIN

Lisainfo:
Trans Europe Hallesi koduleht – LINK
Konverents TEHi kodulehelLINK
Facebooki event LINK

Pileteid saab soetada  SIIT

Konverentsi toimumist toetavad Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Tartu 2024
Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017