Kogo galerii uus näitus „Bambi projekt" uurib inimese ja looduse suhteid

9. oktoobrini on Aparaaditehases asuvas Kogo galeriis on 9. oktoobrini  avatud Baltimaade kunstnike uusi töid hõlmav grupinäitus „Bambi projekt", mis toetub Felix Salteni pea 100 aastat tagasi ilmunud jutustusele „Bambi. Metsalugu". Näitusel osalevad kunstnikud Eike Eplik, Žilvinas Landzbergas, Ingrīda Pičukāne, Laura Põld, Rūta Spelskytė ja Līga Spunde, näituse kuraator on Šelda Puķīte.
LOE EDASI

Festival Üle heli jõuab Aparaaditehasesse

Sel laupäeval 4.09. toimub Üle Heli Tartus festivali viimane episood Üle Heli Aparaaditehases.

Üle Heli Aparaaditehases on festivali põhisündmus, mille mitmekülgne programm leiab aset Tartu Erinevate Tubade Klubis, Armastuse Saalis ja Ajuokse Avngaaris. Üheks peaesinejaks on Soome klubimuusikalegendide Jimi Tenor'i  & Jori Hulkkonen'i improduo.

LOE EDASI

Järjekorras kuues Aparaaditehase festival toimub 26.-29. augustil

Neljapäevast pühapäevani toimub Aparaaditehase festival, mille tänavune programm toob muuhulgas kokku Aparaaditehase avatud kultuuriplatvormi, Galeriide öö ja Müürilille täika. 

Festivali mitmekülgne muusikaline programm ulatub hoovist galeriidesse ja esmakordselt on muusikalisteks snäkkideks kasutusel ka Kastani tänava tunnel. Avatakse järjekordne Aparaaditehase aastanäitus, toimuvad tantsuetendused, ekskursioonid ja töötoad. Lisaks on külastajatel võimalik tulla kauplema Müürilille täikale, kuulata kontserte ja tantsida ööklubis.

LOE EDASI

Aparaaditehase angaaris avab hooaja Ajuokse

9. juulil kell 18:00 avab uksed alternatiivse kunsti galerii ja avatud stuudio Ajuokse Avangaar. Sel suvel eksperimenteeritakse Aparaaditehase angaaris ja Kogukonnaajas muusika, kunsti, erinevate töötubade ja üritustega. Meie püsiresidentidest kunstnikud on Sänk, Ann Tuksam, Ingmar Järve, Roland Seer, Stina Leek ja Rodo Dodo, kes Avangaaris aktiivselt looma hakkavad.

LOE EDASI

Juuli lõpuni saab Armastuse saalis vaadata näitust “Metshaldja lood”

Alates tänasest on Aparaaditehase Armastuse saalis avatud nelja loomeinimese ühisnäitus “Metshaldja lood”. Aparaaditehase avatud kultuuriplatvormi raames teostunud näitus on kooslus tekstidest, fotodest, maalidest ja muusikast ning selle autoriteks Birgot Kivinurm, Gerli Mõttus, Kert Mõttus ja Maari Soekov.

LOE EDASI

19. juunil toimub Aparaaditehases kolmas Galeriide öö

16 Aparaaditehase galeriid ja näitusepinda ning kõrvalasuvas Samelini kompleksis tegutsev Art & Tonic hoiavad 19. juunil oma uksed kuni hilisõhtuni külalistele lahti. Õhtu jooksul on kõigil võimalus käia mitme uue näituse avamisel, kohtuda kunstnike ja galeristidega, soetada kunsti, osaleda akrüülivalamise töötubades ning nautida Psühhoteegi valitud vinüüle Aparaaditehase ja Estonian Funk Embassy DJ Robert Kähri esitust Samelini hoovis.

LOE EDASI

Suve esimene Dance Battle toimub Aparaaditehases

Üle pika aja on suurepärane võimalus tantsu nautimiseks taaskord kokku saada!

Laupäeval 12. juunil kell 14 toimub Aparaaditehase hoovis tänavatoidu ja tänavamuusika nädala raames Aparaadi dance battle, kus lisaks tantsijatele, saab inspireeruda ka muusikast, mida toovad meieni Lauri Täht ning brasiilia muusikud Marcelo Politano & Luiz Black (BRA).LOE EDASI

Kogo galerii kutsub koguma!

Juba sel laupäeval 05.06. 2021 toimub Aparaaditehase Armastuse saalis Kogo galerii toetusoksjon "Kogume kogos". kus lähevad enampakkumisele 53 teost ja visandit 22lt kunstnikult Eestist, Lätist, Leedust, Belgiast ja Prantsusmaalt. Teosed on oksjoni jaoks lahkelt annetanud kunstnikud, kellega galerii on oma kolme tegutsemisaasta jooksul koostööd teinud. Need kunstnikud on: Eike Eplik, GolfClayderman, Bruno Goose, Alexei Gordin, Edith Karlson, Mari-Leen Kiipli, Kristi Kongi, Paul Kuimet, Xénia Lucie Laffely, Anastasia Lemberg-Lvova, Anna Mari Liivrand, Holger Loodus, Johannes Luik, Martiini, Eva Mustonen, Laura Põld, Anastasia Sosunova, Kadri Toom, Elīna Vītola, Thomas Wattebled, Amanda Ziemele ja Tanja Muravskaja.

LOE EDASI

Arhiiv

2021
2020
2019
2018
2017