Eesti Arhitektide Liidu aastanäitus, mis toob fookusesse tänavaruumi, jõudis heade mõtete linna Tartusse

Alates 12. jaanuarist saab Aparaaditehase Armastuse saalis vaadata äsja sajandat sünnipäeva tähistanud Eesti Arhitektide Liidu kuraatorinäitust “TÄNAV I”. Näituse kuraatoriteks on arhitektid Raul Kalvo ja Tõnis Savi ehk 2/3 Liikuvusagentuurist. Näitus käsitleb näiliselt selget, ent tegelikkuses ütlemata keeruliseks osutuvat tänavaruumi mõistet. Peamiselt “rääkivate peadega” videomaterjalist koosnev näitus annab sõna üle 20 oma ala eksperdile. Näitus jääb avatuks 30. jaanuarini.

LOE EDASI

Aparaaditehase 12 kingiideed

Kui sa pole just see tubli inimene, kel jõulukingid juba jaanipäeval soetatud, vaid vaatad aina kasvavava ärevusega, kuidas jõululaupäev lähemale tiksub, sest pea on mõtetest tühi, siis siin on midagi sulle! Aparaaditehasest leiad kingituse nii väikesele mänguhuvililisele kui suurele gurmaanile, kirjandussõbrale kui kunstiaustajale. LOE EDASI

Kogo galerii uus näitus „Bambi projekt" uurib inimese ja looduse suhteid

9. oktoobrini on Aparaaditehases asuvas Kogo galeriis on 9. oktoobrini  avatud Baltimaade kunstnike uusi töid hõlmav grupinäitus „Bambi projekt", mis toetub Felix Salteni pea 100 aastat tagasi ilmunud jutustusele „Bambi. Metsalugu". Näitusel osalevad kunstnikud Eike Eplik, Žilvinas Landzbergas, Ingrīda Pičukāne, Laura Põld, Rūta Spelskytė ja Līga Spunde, näituse kuraator on Šelda Puķīte.
LOE EDASI

Festival Üle heli jõuab Aparaaditehasesse

Sel laupäeval 4.09. toimub Üle Heli Tartus festivali viimane episood Üle Heli Aparaaditehases.

Üle Heli Aparaaditehases on festivali põhisündmus, mille mitmekülgne programm leiab aset Tartu Erinevate Tubade Klubis, Armastuse Saalis ja Ajuokse Avngaaris. Üheks peaesinejaks on Soome klubimuusikalegendide Jimi Tenor'i  & Jori Hulkkonen'i improduo.

LOE EDASI

Järjekorras kuues Aparaaditehase festival toimub 26.-29. augustil

Neljapäevast pühapäevani toimub Aparaaditehase festival, mille tänavune programm toob muuhulgas kokku Aparaaditehase avatud kultuuriplatvormi, Galeriide öö ja Müürilille täika. 

Festivali mitmekülgne muusikaline programm ulatub hoovist galeriidesse ja esmakordselt on muusikalisteks snäkkideks kasutusel ka Kastani tänava tunnel. Avatakse järjekordne Aparaaditehase aastanäitus, toimuvad tantsuetendused, ekskursioonid ja töötoad. Lisaks on külastajatel võimalik tulla kauplema Müürilille täikale, kuulata kontserte ja tantsida ööklubis.

LOE EDASI

Aparaaditehase angaaris avab hooaja Ajuokse

9. juulil kell 18:00 avab uksed alternatiivse kunsti galerii ja avatud stuudio Ajuokse Avangaar. Sel suvel eksperimenteeritakse Aparaaditehase angaaris ja Kogukonnaajas muusika, kunsti, erinevate töötubade ja üritustega. Meie püsiresidentidest kunstnikud on Sänk, Ann Tuksam, Ingmar Järve, Roland Seer, Stina Leek ja Rodo Dodo, kes Avangaaris aktiivselt looma hakkavad.

LOE EDASI

Juuli lõpuni saab Armastuse saalis vaadata näitust “Metshaldja lood”

Alates tänasest on Aparaaditehase Armastuse saalis avatud nelja loomeinimese ühisnäitus “Metshaldja lood”. Aparaaditehase avatud kultuuriplatvormi raames teostunud näitus on kooslus tekstidest, fotodest, maalidest ja muusikast ning selle autoriteks Birgot Kivinurm, Gerli Mõttus, Kert Mõttus ja Maari Soekov.

LOE EDASI

Arhiiv

2022
2021
2020
2019
2018
2017