Tartu Indiefest tuleb Aparaaditehasesse

Juba sel neljapäeval (19.05) algab kolm päeva kestev kevadine muusikafestival Tartu Indiefest, mis toob Lõuna-Eestisse põnevaid artiste nii Eestist kui välismaalt.


Festivali üks peaesinejatest on kodumaine elektroonilise popi kooslus I Wear* Experiment, kes on tuntud oma põhjamaisete meloodiate ja filmilike helimaastike poolest. Tartu Indiefestil esinevad nad erilises koosluses keelpilliansambliga, pannes laupäeva õhtul Tartu Kalevi tänava pargi kahtlemata maagiliselt vastu kajama.

Teine peaesineja on Brodka - rahvusvahelist tunnustust kogunud Poola superstaar, kelle loomingus segunevad orkestraalne popmuusika, grungelik alternatiivrokk ja traditsiooniline Poola rahvamuusika. Tema unikaalset häält ja väljendusviisi on võrreldud muu seas ka Björki ning PJ Harveyga, Tartus astub ta üles Indiefesti laupäevasel välikontserdil Kalevi tänava pargis.

Festivali klubiõhtud toimuvad sel aastal Tartu loominguliseks südameks kujunevas Aparaaditehases ning kõigile tuttavas Genialistide klubis. Aparaaditehase õhtud on elektroonilisema iseloomuga, sealsed peaesinejad on Leedu unenäolise süntesaatoripopi põnevad esindajad Beissoul & Einius ning kodumaine Popidiot, kes kostitab Indiefesti külastajad üle pika aja värske muusikaga, oma esimese kontserdi annab värske Eesti popi kooslus Girls In Pearls.  

Genialistide klubi kontserdid reedel teevad pai rokilikuma muusika armastajate kõrvadele. Õhtu peaesineja on üdini tartulik Põhja Konn, kes tõusis Eesti muusikamaastikule 2015. aastal Betti Alveri luule viisistamisega. Põhja Konna toetavad Progress, Iisraeli folk-roki ansambel Onogana ning noortebändid The Werg ja Bourbon Sugar.  

Festivalil astuvad üles veel Jarek Kasar ja Kadri Voorand Trio Eestist, mitmed noortebändid tutvustavad uusi tuuli Eesti muusikamaastikul, samuti saab kõikidel festivalipäevadel tutvuda omanäoliste välisesinejatega.  

Festivali passid hinnaga 35 eurot on müügil Piletilevis ning Indiefesti veebipoes shop.indiefest.eu, üksikpiletid on müügil toimumiskohtades alates tund enne kontsertide algust. Laupäevase pargikontserdi piletid maksavad 20 eurot, sooduspilet õpilastele ja tudengitele maksab 15 eurot ning perepileti (kaks täiskasvanut koos kahe kuni 18aastase lapsega) saab soetada 55 euro eest.  

Tartus Tasku keskuses on avatud Indiefesti infopunkt, kus saab osa saada festivalimelust ning hoogsatest linnalava kontsertidest, samuti on ka seal müügil festivalipiletid ning saab juba olemasoleva passi vahetada käepaela vastu.

Tartu Indiefest Faceookis


Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017