Galerii

Tehasest

Aparaaditehas on Tartus, Riia ja Kastani tänavate nurgal seisev vana tehasekompleks, kus nõukogude ajal valmistati külmutusseadmeid, salajasi allveelaevaosasid ja jälgede segamiseks ka mittetöötavaid vihmavarje ning tõmbelukke ja kus tänapäeval tegutseb kultuuritehas. Tehase õitsenguaegadel, seitsmekümnendate keskpaigas töötas siin ligi 1500 inimest, tehasel oli oma tervisekeskus koos sauna ja basseiniga, söökla ja mitme korpuse jagu administratiivruume.

2006. aastal aastal omandas Aparaaditehase kompleksi ABC Kinnisvarateenuste OÜ, kelle valduses on tehas tänaseni. Alates 2014. aastast arendatakse 14 000 m2 suurust keskust kultuuritehaseks.

Tänaseks päevaks on Aparaaditehasest ja seda ümbritsevast kvartalist saanud üks Tartu kiiremini arenevaid piirkondi. See universaalne kultuuritehas ühendab endas loomingulised ettevõtjad, kunstnike stuudiod, disainerite ateljeed, kaubanduse ja meelelahutuse. Siin on kolm restorani, kaks kohvikut, siin tegutseb pika ajalooga Müürilille täika ja veel pikema ajalooga Trükimuuseum ning koha on leidnud paljud põnevad väikepoed. Keskuse lähiaja plaanidesse kuulub tehasehoovi, ehk Aparaaditehase Taskupargi väljaarendamine piirkonna ägedaimaks kohtumispaigaks.

Kohtume tehases!


KONTAKTID

Erki Pruul
Aparaaditehase tegevjuht
erki(ät)aparaaditehas.ee
+372 5667 4704

Veiko Järvis
Aparaaditehase haldusjuht
veiko(ät)aparaaditehas.ee
+372 5347 6050

Karin Bachmann
Taskupargi projekt ja väliruumi küsimused karin(ät)aparaaditehas.ee
+372 5348 7656

Karmen Otu
Projektijuht
karmen(ät)aparaaditehas.ee
+372 5663 1234

Urmas Laur
Rahaasjad
urmas(ät)aparaaditehas.ee