26. mail toimub Tartus juba üheksas Galeriide öö

Kogo galerii koostöös Aparaaditehasega korraldab järjekorras 9. Galeriide ööd. Reedel, 26. maill on võimalik külastada lausa 16 maali-, foto- ja graafikanäitust Aparaaditehases ja selle ümbruses, osaleda erinevatel kunsti- ja majatuuridel (eesti, inglise ja ukraina keeles) ning näituste avamistel, proovida kätt ühisjoonistamisel ja -trükkimisel ning kogeda kontserte ja ruumilisi heliinstallatsioone. Kogu programm on kõigile tasuta.

Kogo galerii tähistab Galeriide ööl oma 5. sünnipäeva Šelda Puķīte kureeritud grupinäitusega “Triquetra”, HAKI galeriis on kahel korrusel Martti Ruusi maalinäitus „Ajatajuvabakava“ ning Sandra Jõgeva „Maalid 1977-2004“, füüsiku Jaak Kikase fotonäitus “Pildid pööningul” fotogaleriis Ag47, Karud ja Pojad stuudiopoes asuvas R galeriis esitletakse Tartuse rajatavat Mikrogaleriid MAIKRO näitusega “Linnaloomad”, TYPA galeriis on üleval 2023. aasta linoollõikekonkursi näitus "Liikumine", Redwall kontorigaleriis Kadi Mõttuse isikunäitus ja koridorigaleriis Markus Kasemaa “Figuurid 3.x”, Ajuokse keldrigaleriis on seinamaali näitus “WALLS¹”, Ajuokse Avangaaris Martin Rästa ja Veljo Runneli ruumiline heliinstallatsioon “Latent 2”, uues Made in Aparaaditehas galeriis on Edgar Tedresaare, Miku Birjuku ja Mart Manicu ühisnäitus “Sinu Võitlus”, lillepoes Plantarium on Sille Riin Ranna näitus “Oma keha – aga ma pole Oma” ja Tartu Kunstikooli vilistlaste segatehnikas maalinäitus “TAPEET”, Tunneligaleriis on mitmekesisuse kuu raames kogemuslugude näitus “Nähtamatud sillad”, Samelini jalatsivabrikus asuvas Wale Vaal galeriis Grupeeringu fotonäitus “Näguderaamat II”, Aparaaditehase rõdugaleriis Upupaepop stuudio graafikanäitus "WONDERBUCH", Sofa Office näitab graafilise disaineri Lauri Järvlepa valikut 2011–2023 kultuuriplakatitest ning KINO maastikuarhitektid avavad retrospektiivnäituse oma töödest.

Osalevad galeriid: Kogo galerii, HAKI galerii, Ag47 fotogalerii, Karud ja Pojad R galerii, TYPA, Redwalli kontori- ja koridorigaleriid, Ajuokse keldrigalerii ja Avangaar, Made in Aparaaditehas galerii, Plantarium, Tunneligalerii, Wale Vaal galerii, Aparaaditehase rõdugalerii, Sofa Office ja KINO maastikuarhitektide büroo.

Lisaks toimub legendaarne Drink & Draw Aparaaditehase katusel ja esmakordselt Aparaaditehase seinamaale ja grafitit tutvustav tänavakunstituur. Ühisjoonistamisele ja tuuridele saab eelregistreeruda SIIN

Galeriide öö üritustesarja toetab Tartu linn.

Tutvu kogu kavaga SIIN

Lisainfo:

Stella Mõttus
Galeriide öö peakorraldaja
stella@kogogallery.ee
+372 55 999 609Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017