Kaheteistkümnenda Galeriide öö ajal avaneb Aparaaditehases 7 uut näitust

1. märtsil toimub juba kaheteistkümnes Galeriide öö, mis ühendab kõik Aparaaditehase ja selle ümbritseva kvartali näitusepinnad, olles avatud kuni kella 23ni. Samal õhtul avatakse seitse erinevat näitust, toimuvad töötoad, tuurid ja performance’id.

Külastajatel on võimalus õhtu jooksul käia kõikidel näituste avamistel. Õhtut alustab R galeriis Ukraina kunstniku Olena Hnatjuki digitaalsete illustratsioonide näitus, Haki galeriis Soome kunstniku Kaisu Koivisto skulptuurinäitus, Restoranides Trikster Tihane ja Kolm Tilli Soome kunstniku Antti Eklundi maalinäitus, Redwalli kontorigaleriis Jaanika Bahvali savimaalide näitus, Redwalli koridorigaleriis Virgylia Soosaare prügikunsti näitus, Restoran Aparaadis majalise Katrin Maaski digigraafika näitus ning Plantariumis avatakse Pallase tudengi Anna-Liisa Sääski graafikanäitus.

Lisaks on avatud TYPA, Aparaaditehase rõdugalerii, Kogo galerii, Ag47 fotogalerii, Biblioteek, Paintbar Stuudio, Puhvet ja Wale Vaal galerii Samelini saapavabrikus.

Eesti-, inglise- ja ukrainakeelsed tuurid viivad külastajad koos giididega kõikidesse galeriidesse, Aparaaditehase salajastesse nurkadesse ning ukraina kunstniku Viktoria Berezina lemmikutesse kohtadesse.

Tavaliselt on Galeriide öö järelpeod toimunud Aparaaditehase erinevates sündmusruumides, kuid seekord saab muusikat nautida nii Ag47 ja Kogo galerii ruumides kuni hommikutundideni.

2024. aastal toimub kolm Galeriide ööd – 1. märtsil, 30. augustil ja 22. novembril.

Galeriide öö sündmustesarja toetab Tartu linn.


Täpse programmiga saab tutvuda SIIN


Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017