Galeriide öö vol. 5 – üks õhtu, üheksa kunstinäitust

Käesoleva aasta esimene Galeriide öö kutsub külastajaid 4. juuni õhtupoolikul retkele läbi üheksa omanäolise galerii ning pakub võimaluse osaleda tasuta tuuridel, mille raames saab muuhulgas kuulda Aparaaditehase kunagise majakunstniku Mark Kalpini värvikast elust ja loomingust. 
Galeriide öö on Aparaaditehase ja Kogo galerii koostöös sündinud üritustesari, mis pakub huvilistele võimaluse ühe õhtu jooksul saada omamoodi kontsentreeritud kunstielamus ja ülevaade Tartu galeriimaastiku hetkeseisust just siin ja praegu. Aparaaditehase ja selle ümbruskonna galeriid hoiavad oma uksed tavapärasest kauem avatud ning külastajatel on võimalik saada osa meeleolukast kõrvalprogrammist, mis hõlmab endas muuhulgas näituste avamisi, kohtumisi kunstnikega, muusikalist programmi  ja kureeritud tuure. 

Galeriide öö vol. 5 raames on huvilistel võimalik külastada üheksat erinevat näitust, mille temaatika varieerub sügavalt isiklikest teemadest kuni kogu maailma puudatava Ukraina sõjani. Galeriide ööst võtavad osa Kogo galerii, tARTu pood, R galerii, TYPA galerii, Ag47 ning lisaks on näitusepindadena kasutusel pop-up galeriid Sofa Office’is, Aparaaditehase sissepääsutunnelis, Aparaaditehase Riia mnt poolse hoone II korrusel ja Ajuokse keldripoe ees

Kell 19:00 avatakse Sofa Office’i ühiskontoris Kõrgema Kunstikooli Pallas fotograafia osakonna 3. kursuse üliõpilase Luisa Greta Vilo debüütnäitus “Loodu sees”. Näitus kutsub vaatajaid osa saama naise ja looduse vahelisest dialoogist. Erinäolised looduse vormid sarnanevad kunstniku silmis tema naiseks olemise ja kasvamise kogemusega. Näitus valmis Aparaaditehase Avatud kultuuriplatvormi raames. 

Kell 20:00 alustab Taskupargist galeriide tuur, mille käigus külastatakse kõiki Galeriide ööl osalevaid galeriisid ja tutvustatakse lähemalt näitusi. Kell 21:00 on võimalik saada osa Aparaaditehase ekskursioonist “Kalpini jälgedes”, mille raames uudistatakse erinevaid vähem ja rohkem tuttavaid Aparaaditehase nurgataguseid, kuhu kungine majakunstnik Mart Kalpin on oma jälje jätnud. NB! Tuurid on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine (galeriituur – kerli@kogogallery.ee / Mark Kalpini tuur – karmen@aparaaditehas.ee)

Galeriid on 4. juunil avatud kell 18:00-23:00

Lisainfo: kerli@kogogallery.ee
Ürituse Facebooki leht


Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017