Kastani tänava festival tuleb taas 3.-4. juunil!

Teist aastat järjest jõuab inimesteni linnaruumi festival, kus on fookuses tänavatoit, -muusika, -kunst ja -sport.

Aparaaditehase esine lõik Kastani tänavast ning Aparaaditehase taskupark muutub festivali nädalavahetuse jooksul mõnusaks ja inimmõõtmeliseks linnaruumiks, kus saab kuulata muusikat, mängida malet või lauatennist, saada osa tänava kunstiteoste valmimisest või lihtsalt keset autoteed diivanil jalga puhata ja raamatut lugeda.

Muusikaprogrammis on esindatud Funk Embassy liikmete pop-up kollektiiv “2-4 bänd”, Elleri muusikakooli õpilased, erinevad DJd ning ka muusikud välismaalt. Kunstiprogrammis saab osa võtta erinevatest töötubadest ja osaleda fotojalutuskäigul piki Kastani tänavat koos Tõnu Runneliga. Tänavaspordi programmis on võimalik laupäeval saada osa vaatemängulisest Tähtvere Tantsukeskuse tänavatantsuvõistlusest ja pühapäeval proovda kätt lauatenniseturniiril, kui toimuvad selle ala Kastani tänava lahtised meistrivõistlused. Lauamänguhuvilised saavad kogu festivali vältel keset tänavat rahulikult malet või kabet mängida. Aparaaditehase taskupargis seatakse sisse peredeala, kust võib leida pisikese kokkade kohvikud, Loodusfestivali põnevad töötoad ja osaleda lastele mõeldud fotojahil. Lisaks kohalike restoranide pakutavale tuleb kohale ligi 20 erinevat tänavatoitlustajat, kelle menüüd esindavad laia valikut maailma maitseid. Tänavakunstiprogrammi eest kannavad hoolt Ajuokse kunstirühmitus, TYPA keskus ja taimepood Plantarium. Huvilised saavad ise seinale joonistamises kätt proovida, osaleda gerilja-aianduse töötoas kui katsetada kaevuluugitrükki. Lisaks tasub laupäeva õhtul kindlasti külastada uut kohta Aparaaditehase IV korrusel - klubi Gutenbergi - kus asub festivali ametlik ööklubi.

Aparaaditehase koostööpartnerid on Tähtvere Tantsukeskus, Elleri muusikakooli, Kõrgem Kunstikool Pallas, Plantarium by Jardin, Funk Embassy, TYPA keskus, Tartu toidujagamine ja Loodusfestival.

Tutvu programmi ja ajakavaga SIIN

Festivali uudistega saad end kõige paremini kursis hoida Facebookis

Festivali korraldab MTÜ Aparaaditehas ja festivali toimumist toetab Tartu Linn.


Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017