IV Aparaaditehase festival koondab kultuurikvartali parimad palad ja tegevused Kastani-Vaksali linnaosas

Aparaaditehase festival algab tänavu juba neljapäeval, 29. augustil, väldates seega kokku kolm päeva ja kaks ööd.

Festivali avaürituseks on Tallinna uues Põhjala kultuuritehases resideeruv üritustesari SohvAkadeemia, mis ühendab loenguõhtu, mõnusa muusika ja mõnusa äraolemise. Loengus arutleb Ringo Ringvee eestluse olemuse üle, plaate mängib DJ Toomas Erikson ja baari peab Krabi joogid. SohvAkadeemia sündmus Facebookis.

Teisie päeva alapealkiri on "Majapäev" ja see tähendab, et jällekord on huvilistel võimalik korraks osa saada tehase igapäevaelust. Selleks avatakse 16.00-20.00 paljude stuudiote-ateljeede-kontorite uksed, et pakkuda võimalust sinna sisse piiluda ja majalistega juttu puhuda. Mitmed nendest pakuvad ka sel päeval oma ruumides spetsiaalset programmi, kas siis töötubade, näituste või mingite muude tegevuste näol. Täpne lahtiste uste päeva kava on leitav Aparaaditehase kodulehelt.

Samal päeval toimub hoovil ka terve suve vältanud pinksiturniiride finaalmatš, avatakse Aparaaditehase kunstnike loomingut koondav Aparaaditehase aastanäitus, saab osa kassiekskursioonist „Gutenbergi radadel” ja linnaianduse teemadele pühendatud välkloengutest. Päev lõppeb klubimuusikale pühendatud tehaseÖÖga, kus maja viies erinevas saalis saab tantsida kuni varaste hommikutundideni.

Laupäev 31. august, ehk tänavapäev, algab Aparaaditehase tänavaturuga, mis hõlmab lisaks taskupargile ka Kastani tänava ja Samelini tehase hooviala. Tänavaturule on registreerunud 150 taaskasutus- ja disainkauba müüjat, tänavatoidualal on võimalik valida 20 tänavatoitlustaja ja kümnekonna käsitööjookide pakkuja vahel. Lisaks saab tänavapäeva raames osa lastele ja peredele suunatud tegevustest Aparaaditehase hoovis.

Alates kella 17.00 algab aga Taskupargis Aparaaditehase ja Tartu 2024 kandideerimismeeskonna ühine tänupidu linnarahvale, kus astuvad üles Popsid, Oopus ja plejaad kandideerimisprotsessiga seotud DJ-sid.

Festivali ametlik järelpidu toimub Tartu Erinevate Tubade klubis. Mõlemat päeva saadab ka DJ-programm hoovis ja Kastani tänaval. Kõik päevase vööndi üritused on külastajatele tasuta.

Aparaaditehase festival Facebookis
Aparaaditehase tänavaturg Facebookis

Info liikluspiirangute kohta

LIsainfo:
Erki Pruul
MTÜ Aparaaditehas
erki@aparaaditehas.ee
56674704
aparaaditehas.ee


Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017