Avatud kultuuriplatvormi sündmuste hooaja avab teistmoodi drag show

12. juulil kell 19 toimub Gutenbergi klubis teistmoodi drag show. Lavale astuvad 10 andekat drag-esinejat projektist Siinpool Sood ja õhtu lõpuks on vaatajatel olnud au näha neid nurkade alt, mida kunagi enne nähtud pole.

Kuigi Elina Masingu käe all sündiv drag-lavastus etendub Kultuurpealinnas alles augustikuus, kutsub Siinpool Sood Tartu publikut esinejatega kohtuma juba sel nädalal. Siinpool sood Variety Show: Meet the Performers raames tuuakse rahva ette seninägematud alternatiivsed kavad ASMRist esmaabikoolituseni. Loomingulise tiimi liige ja esineja Helmehirmutis kommenteerib plaanitud etteasteid nii: “Sel õhtul oleme vabaks lõigatud lipsync’i kütkest, mida traditsiooniliselt drag show’lt oodatakse. Drag on oma olemuselt norme murdev ja voolav kunstivorm ning reedel kompame veelgi rohkem selle piire ja võimalusi. Usaldame ennast publikule ja katsetame midagi uut.”

Eesti parima drag-nime kandja Labia Koidula kirjeldab projekti ideed järgmiselt: “Kogu Siinpool Sood programmi eesmärk on anda laiemale seltskonnale võimalus meie jaoks nii olulise kunstivormiga lähemalt tutvuda. Tahame, et juba enne põhietendusi saaks publik meiega tuttavamaks, õpiks midagi meie kui kunstnike ja inimeste kohta. Oleme variety show kavad kokku pannud tihti fookusega oma isiklikele huvidele või näiteks dragi-välisele tööelule.”

Gutenbergi klubis astuvad lavale Anu The Drag Queen, Delfi Oraakel, Dirty Mary, Dykeonaut, Helmehirmutis, Labia Koidula, Molly Matrix, Oleandro, Temake ja Vilma Vaginosis. Sündmus on osa drag-kultuuriprojekti Siinpool sood suvisest publikuprogrammist, juulikuus järgnevad sellele ka Eesti drag-ajaloo loeng Helgi Saldoga ja filmilinastus Aparaaditehases. Publikuprogramm tutvustab eestlastele drag-kultuuri minevikku, olevikku ja tulevikku.


Siinpool sood publikuprogramm saab teoks tänu Aparaaditehase Avatud kultuuriplatvormile ja selle toimumist toetab Tartu linn. 

Lisainfot drag show kohta leiab SIIT

Tagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017