11-12. juunil toimub esimene Kastani tänava festival

Esmakordselt toimuv Kastani tänava festival pakub külastajatale mitmekesist tänavaruumiga seotud programmi, alustades tänavatoidust, lõpetades tänavakunstiga ning mahutades sinna vahele veel tänavasporti, tänavatantsu ja tänavamuusikat.

Aparaaditehase esine lõik Kastani tänavast muutub festivalinädalavahetuse jooksul mõnusaks ja inimmõõtmeliseks linnaruumiks, kus saab kuulata muusikat, mängida hiidkabet või lauatennist, saada osa tänavakunstiteoste valmimisest, putitada jalgratast või lihtsalt keset autoteed diivanil jalga puhata. Tänavu vallutab festival vaid väikese lõigu Kastani tänavast, kuid tulevikus loodavad korraldajad piki tänavat edasi laieneda.

Lisaks Aparaaditehase esisele Kastani tänavale on festivali kaasatud TYPA keskus koos kõrval asuva Ajuokse Avangaariga ning Filosoofi tänaval asuv aianduspood Plantarium. Festivali ajal on võimalik Kastani ja Filosoofi tänavate vahel liikuda läbi hoovide mööda salajast otseteed.

Festivalialal seab end sisse üle kümne tänavatoitlustaja ning Aparaaditehase hoovis avatakse laupäeval laste toidutänav. Esmakordselt on Aparaaditehase festival täielikult ühekorrapakendivaba, mis tähendab, et kogu söök ja jook serveeritakse korduvkasutatavatest nõudest.

Laupäeval toimub kesest Kastani tänavat Tähtvere Tantsukeskuse korraldatud vaatemänguline tänavatantsuvõistlus Suvebattle ning pühapäeval on võimalik keset autoteed lauatenniseturniirist osa võtta. Mõlema festivalipäeva jooksul astuvad nii Kastani tänaval, Taskupargis kui Plantariumis üles mitmed eriilmelised artistid. TYPA keskuse juhendamisel on võimalik katsetada kaevuluugitrükki ning festivalialal ringi liikudes saab jälgida mitme tänavakunstiteose valmimist. Tartu Pseudo Toursi eestvedamisel toimuvad ümbruskonnas tänavakunstituurid. Kunstirühmituse Ajuokse suvestuudios Avangaaris avatakse ajutine tätoveerimissalong, kus seab end sisse 14 tätoveerimiskunstnikku.


Tutvu festivali programmi ja ajakavaga SIIN

Festivali korraldab MTÜ Aparaaditehas ja festivali toimumit toetab Tartu LinnTagasi

Arhiiv

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017