GALERIIDE ÖÖ VOL. 7 / GALLERY NIGHT VOL. 7

Kogo galerii koostöös Aparaaditehasega korraldab järjekorras 7. Galeriide ööd.
Reedel, 25. novembril kell 18-23 on näitustega avatud Aparaaditehases ja selle ümbruses tegutsevad kunstigaleriid, avatakse ka mitu uut pop-up näitust, toimuvad traditsioonilised kunsti- ja majatuurid, õhtu on sisustatud muusikaga.

Galeriide ööd toetab Tartu Linn.
Galeriide öö programm on külastajale tasuta.Programm

1
Sofa Office / Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna üliõpilaste tööde näitus “Loom minu sees”. / Sissepääs Kastani tänavalt uksest nr. 2 III korrus.

2
Koridorigalerii / Avatud on Tiina Kraavi ristpiste tehnikas graafika näitus „Kaugel kui lind”. Näituse lähtepunktiks on graafikaseeria, mis vaatleb kodumaastikke maapinnast 15 meetri kõrgusel. Pandeemia-ajal idanema hakanud seemnetest sirgusid süvenemine, detailidesse laskumine ja lähivaated. Suurendusklaasi all on vaadeldav kordi keerulisem, komplitseeritum, aga ka abstraktsem ja mitte tingimata päriselt lähedal. / Sissepääs Kastani tänavalt uksest nr. 2 II korrus, näituse avamine kell 20.

3
Ajuokse keldrigalerii / Avatud on Ann Tuksami lowbrow vaibanäitus "WASTED", mis räägib raiskamisest, mida näituse pikem kirjeldamine ainult süvendaks. Õnneks on kunstnik nõustunud Galeriide ööl Ajuokse eestvedaja Stina Leegiga maha istuma, et rääkida teoste tagamaadest ning tutvustada enda tehnikaid ja töövahendeid. / Sissepääs Kastani tänavalt uksest nr. 2 keldrikorrus, vestluse algus kell 21.
Ajuokse keldripood / Avatud on kunstipood ja lisaks poele muutub see ka mõnusaks kleepsutegemise lounge'iks, kus saab alternatiivse muusika saatel rahulikult istuda ning enda ajul kleepsutehnikas loomingut oksendada. Töövahendid ning materjalid on kohapeal olemas. / Sissepääs Kastani tänavalt uksest nr. 2 keldrikorrus.

4
tARTu galerii / Ülemisel korrusel saab näha Malle Leisi ikooniliste akvarellide näitust „Floora müsteeriumid“ ja alumisel avatakse Evi Tihemetsa loomingul põhinev näitus "Pühapäevapildid". / Sissepääs Kastani tänavalt, näituse avamine kell 19.
tARTu pood / Müügil on Eesti-Ukraina kalender, mille kunstnik Viktoria on kohal ja jagab autogramme. Lisaks toimub Hersonist pärit bändi „Tri Ukropa“ kontsert vokaali ja akustilise kitarriga. / Sissepääs Kastani tänavalt, kontserdi algus kell 22.

5
Redwall Digital kontorigalerii / Näitusel saab näha Markus Kasemaa kaht seeriat. "Figuurid" on aastate jooksul üha täienev ja maailma galeriides juba palju ringi rännanud mahukas seeria monokroomsetest joonistustest. Redwallis näeb sellest peamiselt uusi töid. "Tint ja värv" on aga autori tööde seas uuelaadne seeria, mis viib maalikunstnikuks õppinud Kasemaa tagasi värvi juurde. / Sissepääs Kastani tänavalt uksest nr. 2 II korrus.

6
Hoovigalerii valges kasvuhoones / Saab näha Ave Palmi ja Helle Ly Tombergi tsüanotüüpia tehnikas graafika näitust “Seest ja väljast ja seest". Teoste aluseks on lagunev ja ajahamba kätte sattunud vana raadiomaja Laitsel ning põdrakanep kui sümbol uue elu algusest. / Sissepääs Taskupargist, näituse avamine kell 19.

7
R galerii / Saab näha karudest inspireeritud näitusmüüki "Karukeel". Karusõprade rõõmuks valminud näitus on pühendatud mängu- ja päriskarudele. Näitusmüügil osalevad mitmed kunstnikud unikaalse autoriloominguga, tõlgendades karuteemat endale sobivates tehnikates erinevate materjalidega. Karusid on maalituna ja graafikas, keraamikal ja rõivakollektsioonil ning loomulikult ei puudu nuku- ja karukunstnike imetabane looming. / Stuudiopood Karud ja Pojad, sissepääs Taskupargist.
Karud ja Pojad / Stuudiopoes saab õhtu jooksul valmistada unikaalseid karumärke juhendaja käe all. / Sissepääs Taskupargist.

8
TYPA galerii / Näitus "Harjutused unistuste pidamiseks" tõstab fookusesse Eesti–Berliin suunalise telje, mida viimasel ajal kunstimaastikul aina enam tunda on. Näitus käsitleb lahkumise ja naasmisega, unistuste ja teostumiste, kogemise ja kaduvuse vastuolusid. Grupinäitus on refleksioon kunstnike Saksamaal veedetud perioodidele ning esitab igalt kunstnikult kas residentuuri jooksul loodud teose või muul moel residentuurikogemusest tõukunud töö. Lisaks on esindatud ka käesoleval aastal TYPA residentuuri kunstniku Laure Catugieri tööd. / Sissepääs Taskupargist uksest nr. 7 II korrus.

9
Ag47 / Avatud on Nõmme Huvikooli analoogfotoringi juhendaja Theo Efrose isikunäitus. Kunstnik tegeleb peamiselt mustvalge analoofotograafiaga, tema lemmikmotiivideks on valguse ja varju loodud mustrid, vormid, kontrastid. / Sissepääs Taskupargist restoran Kolm Tilli kõrvalt.

10
Kogo galerii / Avatakse näitus “Ühised jooned, jääkaru ja elevant”. See on Laura Põllu uusim projekti, kuhu kunstnik on kaasanud ka Eesti kaasaegse kunsti klassiku Andres Toltsi (1949–2014) teosed. Kuigi nad esindavad kaht väga erinevat põlvkonda ja nendega seotud ajalugu, näivad nad jagavat sarnaseid visuaalseid koode. / Sissepääs Taskupargist, avamine ja performance kell 18.

11
TYPA keskus / Toimub näituse "Simple Machines" avamine ning samanimelise kõrgtrüki luuleajakirja teise väljaande esitlus. Lisaks vestlevad Julia ja Jörgen TYPAst ning M. Bartley Seigel Simple Machines Magazine-st kõrgtükkimise protsessi olemusest ja hingeelust ning võimalik on näha ka kõrgtrüki luuleajakirja Simple Machines teise väljaande trükkimisprotsessi silinderpressil Victoria Polygraph. / Kastani 48f, sissepääs Samelini hoovist, näituse avamine kell 19, vestlus kell 19.30 ja trükiprotsessi demo kell 20.


Näitused on avatud kell 18-23. / Galeriide öö programm on külastajatele tasuta.

LISAPROGRAMM 

TUURID
>Galeriide tuur / Külastatakse kõiki Aparaaditehase kunstigaleriisid ja tutvustatakse lähemalt käesolevaid näituseid. / eelregistreerimisega - kerli@kogogallery.ee, tuuri algus Taskupargis kell 19.30.
>Majalise tuur / Vaade Aparaaditehases resideeruva Stuudio 100 sisekujundaja Madis Liplapi tegemistesse. / eelregistreerimisega kerli@kogogallery.ee, tuuri algus Taskupargis kell 20.
>Kalpini jälgedes / Tuuri käigus saab külastada erinevaid vähem ja rohkem tuttavaid Aparaaditehase nurgataguseid, kuhu kunagine majakunstnik Mart Kalpin on oma jälje jätnud. Tuuri viib läbi Aparaaditehase programmijuht Karmen Otu / eelregistreerimisega - karmen@aparaaditehas.ee, tuuri algus Taskupargis kell 20.30.

>Drink&Draw Tartu / Paintbar stuudio, sissepääs Kastani tänavalt uksest nr. 2 IV korrus, joonistamissessiooni algus kell 19. Paintbar stuudio / Avatud on baar ja muusikat valib dj pisuhänd. / Sissepääs Kastani tänavalt uksest nr. 2 IV korrus.
>Tri Ukropa kontsert / Vaid üheks õhtuks formuleerub Tartus Ukraina ansambel "Tri Ukropa", mis tõlkes tähendab kolme tilli. Kahel kitarril ja kolmel häälel esinevad Oleksii Tymoshenko, Danyl Bashmak ja Viktor Berezin.

AVATUD STUUDIOD
>Stuudio 100 / Avatud on loomingulise duo tekstiilikunstnik Aet Ollisaare ja sisekujundaja Madis Liplapi sooja ja värvilise stuudio uksed. / Sissepääs Taskupargist uksest nr. 7 III korrus.
>Taavi Novek stuudio / Avatud uksed ja näitusmüük. / Sissepääs Taskupargist uksest nr. 7 III korrus.
>Dysaster Collective stuudio / Muusikakollektiivi avatud stuudio programmis on rahulik atmosfääriline muusika ja live-visuaalid / Sissepääs Taskupargist uksest nr. 7 III korrus.
>Gerda Retter stuudio / Aksessuaaridisaineri stuudio uksed on kõigile uudistajatele avatud ja osa saab võtta kõrvarõngaste valmistamise töötoast. / Sissepääs Taskupargist uksest nr. 7 III korrus, töötoa algus kell 18.

>Biblioteek / Raamatupood on avatud tavapärasest kauem ja kunstiraamatute ostjatele kehtib Galeriide ööl 10% soodustus. Raamatute kõrvale teed ja veini saab Biblioteegist muidugi ka. / Sissepääs Taskupargist uksest nr. 9 või Riia tänavalt.
>Biit.me / Plaadipood on Galeriide ööl avatud tavapärasest kauem ja hoolitseb selle eest, et näituste vahel oleks võimalik krõbiseva vinüüli saatel kõrvu puhata ja vaadata hoopis plaadicoverite kunsti, mida on kastidesse juba päris palju kogunenud. / Raamatupood Biblioteek II korrus, sissepääs Taskupargist uksest nr. 9 või Riia tänavalt.
>Kokteilibaar NAPP / Pakub värskeid ja maitseküllaseid kokteile kõigile kunstihuvilistele. / tARTu pood, sissepääs Kastani tänavalt.

/////

Kogo gallery together with Aparaaditehas (Widget Factory) is organizing the 7th Gallery night.
On Friday, 25. November, galleries in and around Aparaaditehas are open from 18 to 23. Come and enjoy an evening with music and cocktails to walk through various exhibitions and events in seven art galleries and several pop-up spaces in the Widget Factory area.
Kogo is a contemporary art gallery at The Widget Factory in Tartu in the spring of 2018.
The Widget Factory is a former factory complex that hosts creative entrepreneurs, artists, galleries, designer studios, restaurants, etc.

Gallery night is supported by Tartu Linn.
The Gallery night programme is free of charge.Programme
1
Sofa Office / The exhibition The Animal Inside Me. Works by students of the painting department of the Pallas University of Applied Sciences. / Entrance on Kastani Street, door No. 2, second floor.

2
Corridor Gallery / The exhibition As Far Away As a Bird by Tiina Kraav shows experimental graphic art in cross-stitch technique. The starting point for the exhibition was a series of graphics that viewed domestic landscapes 15 meters high. From the seedlings of ideas that were planted in the pandemic grew the focus, small details and close-ups. Under a magnifying glass the object is many times more complex, more complicated, but also more abstract and not necessarily close. / Entrance on Kastani Street, door No. 2, first floor, exhibition opening at 20.

3
Ajuokse Basement Gallery / The exhibition of lowbrow tufted carpets "WASTED" by Ann Tuksam. The exhibition talks about waste and a longer description of the exhibition would only deepen it. Fortunately on Gallery night, the artist has agreed to sit down with Stina Leek, leader of Ajuokse, to talk about the background of the works and introduce her techniques and tools. / Entrance on Kastani Street, door No. 2, basement, Q&A at 21.
Ajuokse Basement Shop / In addition to the open art shop the space transforms into a nice sticker-making lounge, where the visitors can sit in peace accompanied by alternative music and vomit up their own creations in the sticker-making. Tools and materials are available on site. / Entrance on Kastani Street, door No. 2, basement.

4
tARTu Gallery / On the upper floor, the visitors can see the iconic watercolors exhibition Mysteries of Flora by Malle Leis and on the street floor, opens the exhibition "Sunday Pictures" based on the works of Evi Tihemets. / Entrance from Kastani Street, exhibition opening at 19.
tARTu Shop / Visitors can buy Estonian-Ukrainian calendars and the artist Viktoria is present to sign autographs. In addition, the band Tri Ukropa from Kherson will give a concert with vocals and acoustic guitar. / Entrance from Kastani Street, concert at 22.

5
Redwall Digital Office Gallery / The exhibition shows two series by Markus Kasemaa. Figures is an extensive series of monochrome drawings that has been expanding over the years and has already travelled to many galleries around the world. At Redwall you will see mainly new works from this series. Ink and Colour is a new series and brings the work of Kasemaa, who trained as a painter, back to colour. / Entrance from Kastani Street, door No. 2 first floor.

6
Yard Gallery in the White Greenhouse / Visitors can see graphics in cyanotype technique by Ave Palm and Helle Ly Tomberg in the exhibition Inside And Outside And Inside. The artworks are based on the old and decaying radio building in Laitse and fireweed as a symbol of the beginning of a new life. / Entrance from Taskupark, exhibition opening at 19.

7
R Gallery / The exhibition-sale Karukeel is inspired by bears, created for the delight of bear friends and dedicated to toy and real bears. Several artists with unique works of art participate in the exhibition-sale interpreting the bear theme in individually suitable techniques with different materials. Bears are painted and on graphics, ceramics and clothing collections, and of course there is no shortage of wonderful creations by doll and bear artists. / Karud ja Pojad studio store, entrance from Taskupark.
Karud ja Pojad / In the studio store, visitors can make unique bear pins under the guidance of an instructor. / Entrance from Taskupark.

8
TYPA Balcony Gallery / The exhibition Exercises For Dream Keeping brings into focus the Estonia-Berlin axis, which has been more and more noticed in the art scene lately. The exhibition deals with the contradictions of departure and return, dreams and realizations, experience and transience. The group exhibition is a reflection on the time periods spent by the artists in Germany, and each artist presents either a work created during the residency or a work inspired by the residency experience in some other way. In addition, TYPA artist-in-residence Laure Catugier works are represented. / Entrance from Taskupark, door No. 7, first floor.

9
Ag47 / The solo exhibition of Theo Efros, instructor of the analog photography course at the Nõmme Hobby School, is open. Mainly the artist works with black and white analog photography. His favorite motifs are patterns, forms, contrasts created by light and shadow.
There is also an open photo studio and those who wish can have their portrait taken using a 19th-century photographic technique. / Entrance from Taskupark next to Kolm Tilli restaurant.

10
Kogo Gallery / The exhibition Common Threads, Polar Bear and Elephant is the latest project by artist Laura Põld and the late Estonian art classic Andres Tolts (1949–2014). Although they represent two different generations and the histories attached to them, both seem to share similar visual threads and interests. / Entrance from Taskupark, exhibition opening and performance at 18.

11
TYPA Centre / The opening of the exhibition Simple Machines and the presentation of the second edition of the letterpress poetry magazine of the same name will take place. Also Julia and Jörgen from TYPA and M. Bartley Seigel from Simple Machines Magazine will discuss the nature and soul of the letterpress printing process. The visitors will also have a chance to see the printing process of the second edition of the letterpress poetry magazine Simple Machines on the cylinder press Victoria Polygraph. / 48f Kastani Street, entrance from Samelin courtyard, exhibition opening at 19, discussion at 19.30 and printing demo at 20.

Exhibitions are open from 18 to 23. The gallery night programme has free admission.

AND MORE 

Art tour / The tour will visit all Widget Factory art galleries and the exhibitions will be introduced in more detail. / The tour is in Estonian, with pre-registration – kerli@kogogallery.ee, the tour starts in Taskupark at 19.30.
Widget Factory resident tour / A look into the daily activities of Madis Liplap, the interior designer of Studio 100 at the Widget Factory. / The tour is in Estonian, with pre-registration – kerli@kogogallery.ee, the tour starts in Taskupark at 20.
In the footsteps of Kalpin / During the tour, visitors can see various more and less familiar spaces of Widget Factory, where the former factory artist Mart Kalpin has left his legacy. The tour is guided by Widget Factory program manager Karmen Otu / The tour is in Estonian, with pre-registration – karmen@aparaaditehas.ee, the tour starts in Taskupark at 20.30.

Drink&Draw Tartu / Paintbar Studio, entrance from Kastani Street, door No. 2, third floor, drawing session starts at 19.
Paintbar Studio / The bar is open and DJ pisuhänd chooses the sound. / Entrance from Kastani Street, door No. 2, third floor.

OPEN STUDIOS 

Taavi Novek Studio / Open doors and exhibition-sale. / Entrance from Taskupark, door No. 7, second floor.
Dysaster Collective Studio / The music collective's open studio program features calm atmospheric music and live visuals. / Entrance from Taskupark, door No. 7, second floor.
Gerda Retter Studio / The doors of the accessory designer's studio are open to all and visitors can take part in the earring making workshop. / Entrance from Taskupark, door No. 7, second floor, workshop at 18.
Studio 100 / The doors to the warm and colorful studio of the creative duo textile artist Aet Ollisaar and interior designer Madis Liplap are open. / Entrance from Taskupark, door No. 7, second floor.

Biblioteek / The bookstore is open longer than usual and at Gallery Night all art books have a -10% discount. In Biblioteek wine and tea can accompany your reading. / Entrance from Taskupark, door No. 9 or Riia Street.
Biit.me / The record store is open longer than usual and makes sure you can rest your ears between exhibitions to the sound of crunching vinyls. And maybe instead look at the art of album covers, which have already accumulated quite a lot into the record store boxes. / Biblioteek bookstore, second floor, entrance from Taskupark, door No. 9 or Riia Street.

Cocktail bar NAPP / Offers fresh, delicious cocktails for all art lovers. / tARTu Shop, entrance from Kastani Street.Teised üritused

Info

Kuupäev: 25. 11. 22

Kell: 18:00 - 23:00

Koht: Aparaaditehas

Pilet: Tasuta

Kontakt:

kerli@kogogallery.ee
Facebook