APTEH lugu #34: Trans Europe Halles

Aparaaditehas kuulub juba neljandat aastat Euroopa ühte vanimasse kultuurivõrgustikku Trans Europe Halles, mis ühendab Euroopa kultuuritehaseid. Tänaseks päevaks osaleb selle 1983. aastal asutatud networki töös juba 127 kultuurilinnakut 36 riigist üle Euroopa. Eestist kuulub sinna veel Põhjala tehas, lähinaabritest näiteks Kaapelitehdas Helisingis, Institute for Environmental Solutions Cesises ja Kaņepes Kultūras centrs kultuurimaja Riias.
Trans Europe Halles toimemehhanism on lihtne - sinna kuuluvad inimesed, kes veavad mittetulundusprojekte, mis on seotud vanade hüljatud industriaalhoonete uuele elule äratamisega. Kaks korda aastas kogunetakse mõnes tolistes tahases, et vahetada kogemusi, teha tulevikuplaane ja veeta omasuguste seltsis lihtsalt mõnusalt aega.
Trans Europe Halles on Aparaaditehase tugev partner erinevate projektide juures. Eelmisel aastal lõppenud Cultural and Creative Spaces and Cities programmis löödi kaasa Kaapelitehdas "handshake partnerina", osaletud on meeskonnavahetuse projektides ja koolitustel-seminaridel. Tulevik toob mitu põnevat koostööprojeti seoses Tartu 2024 - Euroopa kultuuripealinna ja Postmarket of Arts festivaliga. Meie jaoks kõige olulisem sellesse võrgustikku kuulumise põhjus on aga Trans Europe Halles kui ammendamatu inspiratsiooniallikas, mida toidab kogukonnasünergia, millesarnast ei leia kuskilt mujalt.
Vaata lähemalt: https://teh.net/
Tagasi