APTEH lugu #28: eAgronom

eAgronomi nime kandva start-up’i kontori suurtest akendest avaneb maaliline vaade Aparaaditehase sisehoovi nii ööl kui päeval. Omal ajal klõbistasid „vana” Aparaaditehase raamatupidajad just sellel korrusel arvelaudadega ja maksid trellidega turvatud ruumi pisikesest luugist rublades palka sadadele tehasetöölistele. Kui raamatupidajad olid lahkunud, inspireerisid need mõnusalt sumeda valgusega ruumid ja vaated fotograafe ja videokunstnikke, nüüd aga sünteesitakse selles valguses tarkvara ja teenuseid, mis aitavad maailma põllumajandust jätkusuutlikumaks teha.

eAgronomi idee, nagu head ideed ikka, sündis laiskusest :). Nimelt ei olnud ettevõtte kaasasutajal Robin Saluoksal mingisugust huvi tegeleda isa ettevõttes talle kaela langenud paberitööga. Pärast paari programmeerimiskursust olid põhitõed selgeks õpitud ja iga järgnev rida koodi aitas paberi- ning exceli-virnasid koomale tõmmata. Kui ka teised põllumehed loodud süsteemi nägid, sai kiirelt selgeks, et asjal on jumet ja idee hargnes edasi. Õnneks oli kaasasutajana kambas ka "päris programeerija" Stenver ja nii võiski maailmavallutus alata.

Neli aastat hiljem on eAgronomist saanud asendamatu tööriist rohkem kui 1500 põllumehele Euroopas ja väljaspoolgi. Läbi nende platvormi hallatakse pea miljon hektarit põllumaid mis toovad toidu lauale kümnetele miljonitele inimestele. Järgmise sihtturu valikul langes näpp gloobusel Austraalia peale ja uue suure projektina on lähitulevikus võimalik keskkonnasäästlikel põllumeestel teenida lisa süsinikukrediidiga. Lõpp-eesmärk on pakkuda kõigile maailma põllumeestele parimaid tööriistu jätkusuutlikuks ja kasumlikuks toidutootmiseks.

Tagasi