APTEH lugu #25 Peninuki

Eesti rahvauskumuses on Peninukid hundi pea ja inimese kehaga pahalased, kes viimsepäeva õhtul hävingut külvavad. Viimsepäevani õnneks on aega ja seniks on Peninukid koondunud endanimelises napsukojas Aparaaditehase sügavikes, kus avasid aastajagu päevi tagasi krutskeid täis seiklejatele kokteilibaari.
2014. aastal sõbrade poolt hobina loodud ettevõtmise käigus on arenetud pisikesest, oma kätega korjatud õuntest siidrit pressivast ettevõttest palju kaugemale. Peninuki tootevalikusse kuuluvad tänaseks päevaks lisaks siidritele ka limonaadid, mõdud, vahuveinid, liköörid, aperatiivid, džinn ja lähitulevikus on plaan tootevalikut veelgi laiendada.

Kui praeguseks on Peninukid Aparaaditehases jõudnud avada baari, poe ja põhjamaisete kallutustega vietnami köögi, korraldada arvukaid degutatsioone ning koolitusi, siis järgmise etapina on plaanis alustada siin ka kange alkoholi destilleerimisega. Kõik selleks, et lähiaastatel siia luua omanäoline joogikultuuri arendamisele, väärtustamisele ja tutvustamisele keskenduv külastuskeskus.


Tagasi