APTEH lugu #34: Trans Europe Halles

Aparaaditehas kuulub juba neljandat aastat Euroopa ühte vanimasse kultuurivõrgustikku Trans Europe Halles, mis ühendab Euroopa kultuuritehaseid. Tänaseks päevaks osaleb selle 1983. aastal asutatud networki töös juba 127 kultuurilinnakut 36 riigist üle Euroopa. Eestist kuulub sinna veel Põhjala tehas, lähinaabritest näiteks Kaapelitehdas Helisingis, Institute for Environmental Solutions Cesises ja Kaņepes Kultūras centrs kultuurimaja Riias.
LOE EDASI

APTEH lugu #33: Arsise kellade kool

Aparaaditehaseses on juba pea aasta pesitsenud Eesti esimene kellade kool Arsis, mis sel aastal tähistab oma Tartu osakonna 20. juubelit. Nende aastate jooksul on kool muusikaarmastust jaganud rohkem kui 700-le lapsele ning pakkunud huvitegevuse võimalust igas vanuses harrastajatele. 
LOE EDASI

APTEH lugu #32: Taiga Film

Taiga film on režissöör-operaator Aleksandr Heifetsi produktsioonikompanii ja stuudioruum. Venemaal sündinud, Ameerika Ühendriikides üles kasvanud, Prahas, Moskvas ja Tadžikistanis töötanud psühholoogiaharidusega Aleksandr on oma rännakutega jõudnud elama Karlovasse ja stuudioruumi pidama siia meie juurde Aparaaditehasesse. Oma igapäevatöös keskendub ta sotsiaalsete dokumentaalfilmide tegemisele ja provokatiivsetele veebiklippidele, kus rõhk on eelkõige lool ja inimestel. Just inimeste sisemaailm ja huvi ühiskonna mehhanismide ning suhtlusmustrite vastu on see, mis teda just dokumentalistikas paelub.
LOE EDASI

APTEH lugu #31: Sofa Office

Aparaaditehasest on saanud Tartu loominguliste ja ettevõtlikke inimeste pesapaik, kus sünnib igapäevaselt lennukaid ideid ning tärkab innovatsioon. Kahtlemata on sellesse suure panuse andnud kultuuritehase kolmandal korrusel asuv päikesepaisteline ja floorast tulvil Sofa Office ühiskontor. LOE EDASI

APTEH lugu #30: Tartu 2024 ja Aparaaditehas

Kui me kolm aastat tagasi linnajuhtide ja kultuurikorraldajatega esimest korda ühise laua taha istusime, et arutada Tartu kandideerimist Euroopa kultuuripealinnaks, ei olnud meil õrna aimugi, millesse me end segame. Detailidesse laskumata, aga - esialgse projekti väljamõtlemine ja kirjapanemine, emotsionaalne kandideerimisprotsess, arvukad seminarid-konverentsid, kümned temaatilised eelüritused, lõputud ajurünnakud ning sajad töötunnid on vaid jäämäe veepealne osa ja mingis mõttes alles algus.
LOE EDASI

APTEH lugu #29: VLND burger

Ei, me ei hakka rääkima siin sellest, kuidas VLND burger maitseb nii hästi, et valiti mainekale reisiportaalile antud tagasiside põhjal Euroopa neljandaks. Mis on muidugi tõsi ja me oleme selle üle õigustatult uhked. Hoopis enam inspireerib meid lugu sellest, kuidas nad nii kaugele jõudnud on.
LOE EDASI

APTEH lugu #28: eAgronom

eAgronomi nime kandva start-up’i kontori suurtest akendest avaneb maaliline vaade Aparaaditehase sisehoovi nii ööl kui päeval. Omal ajal klõbistasid „vana” Aparaaditehase raamatupidajad just sellel korrusel arvelaudadega ja maksid trellidega turvatud ruumi pisikesest luugist rublades palka sadadele tehasetöölistele. Kui raamatupidajad olid lahkunud, inspireerisid need mõnusalt sumeda valgusega ruumid ja vaated fotograafe ja videokunstnikke, nüüd aga sünteesitakse selles valguses tarkvara ja teenuseid, mis aitavad maailma põllumajandust jätkusuutlikumaks teha.
LOE EDASI

APTEH lugu #27: Galeriide öö

Aparaaditehas oma lugematute soppide ja nurgatagustega on ideaalne keskkond mitte ainult kunsti loomiseks vaid ka selle esitlemiseks. Lisaks maja seitsmele „ametlikule” galeriile (Kogo, Ag47, tARTu pood, TYPA galerii, R-galerii, Redwall kontorigalerii ja Aparaaditehase koridorigalerii) võib siin leida kunsti rohkem või vähem ootamatutest kohtadest nii maja seest kui väljast.
LOE EDASI

APTEH lugu #25 Peninuki

Eesti rahvauskumuses on Peninukid hundi pea ja inimese kehaga pahalased, kes viimsepäeva õhtul hävingut külvavad. Viimsepäevani õnneks on aega ja seniks on Peninukid koondunud endanimelises napsukojas Aparaaditehase sügavikes, kus avasid aastajagu päevi tagasi krutskeid täis seiklejatele kokteilibaari.
LOE EDASI

APTEH lugu #24: Armastuse saal

Armastuse saal on MTÜ Aparaaditehasele kuuluv multifunktsionaalne, industriaalse vaibiga üritusteruum, mille kohta oleme läbi aegade kümneid ja kümneid kordi pidanud vastama küsimusele: miks selline nimi? Teeme siis asjad klaariks.
LOE EDASI