APTEH lugu #14: tARTu pood

Teatavasti pole midagi jäävamat ajutistest asjadest. Kui Raul Oreškin ja Kaili Kask täpselt aasta tagasi meie juures oma galerii-kaupluse avasi, oli see planeeritud ainult detsembrikuise pop-up projektina. Et viia jõulude ajal kokku kingihädas inimesed ja Tartus tegutsevad kunstnikud-muusikud-kirjanikud. Projekt osutus nii edukas, et juba detsembrikuu jooksul oli kõigile osapooltele selge, et sellest saab midagi püsivamat.
Tänasel päeval on tARTu pood laienenud kokteilibaari NAPP võrra, kus toimuvad nädalavahetustel peod ja istumised kultuurses seltskonnas. Näituste graafik on tänaseks päevaks planeeritud kuudeks ette, rääkimata arvukatest raamatuesitlustest, hommikudiskodest, kontsertidest, töötubadest ja privaatpidudest. Tavapäraselt leiab siit parima valiku just Tartuga seotud loomingut – heliplaatidest maalideni, rohkem kui neljakümnelt kohalikult tegijalt.

Räägitakse, et just tARTu poes on kõige suurem tõenäosus Aparaaditehases kohata Tartu vaimu. Ei tea. Kindel on igatahes see, et väga suur võimalus on seal kohata majakass Gutenbergi, kelle meelest on just tARTu poes tehase kõige parem valik pikutamiseks sobilikku pehmet mööblit.
Tagasi