APTEH lugu #16: Avatud kultuuriplatvorm

Aparaaditehase kultuuriprogrammi koordineeriv MTÜ on oma tegutsemise algusest muretsenud noorte loojate ja kultuurikorraldajate käekäigu pärast. Omast kogemusest teatakse, kui raske on saada "jalga ukse vahele" oma alustava ürituse, näituse või plaadiesitlusega, kui kogemusi veel napib ja rahakotis ulub tuul...
Just selliste noorte aitamiseks ja olukordade lahendamiseks lõi Aparaaditehase MTÜ 2020. aasta kevadel Aparaaditehase avatud kultuuriplatvormi, mis pakub võimaluse viia ellu oma unistuste üritus. Selleks tuleb esitada oma sündmuse projekt, mis osaleb konkursil ja Aparaaditehase loomenõukogu poolt kokku pandud komisjoni poolt välja viidud ideed saavad reaalsuseks. Ürituse formaadi suhtes piiranguid ei ole, Aparaaditehase poolt on "platvormiks" ruumid, tehnilised lahendused, korralduslik abi ja turundus.

2020. aastal toimunud esimesele konkursile laekus 12 tugevat ideed, mille hulgast komisjon valis välja ja aitas ellu viia kolm värvikamat: Maalikunstnik Mia Melanie esimene maalinäitus Sofa Office ühiskontori üldaladel; Luulet, kaasaegset muusikat ja performancekunsti ühendav kontsert-etendus Armastuse saalis ja Eesti esimene podcasterite festival Aparaaditehase viies erinevas saalis.

Tundub huvitav? Vaata lisaks siit: https://www.aparaaditehas.ee/avatudkultuuriplatvorm
Tahaks ka osaleda? 2021. aasta Aparaaditehase avatud kultuuriplatvormi konkursi tingimused kuulutatakse välja uue aasta alguses!
Tagasi