APTEH lugu #30: Tartu 2024 ja Aparaaditehas

Kui me kolm aastat tagasi linnajuhtide ja kultuurikorraldajatega esimest korda ühise laua taha istusime, et arutada Tartu kandideerimist Euroopa kultuuripealinnaks, ei olnud meil õrna aimugi, millesse me end segame. Detailidesse laskumata, aga - esialgse projekti väljamõtlemine ja kirjapanemine, emotsionaalne kandideerimisprotsess, arvukad seminarid-konverentsid, kümned temaatilised eelüritused, lõputud ajurünnakud ning sajad töötunnid on vaid jäämäe veepealne osa ja mingis mõttes alles algus.
 Aparaaditehase Postmarketi tänavafestivalist on saanud protsessi käigus üks Tartu 2024 kultuuripealinna-aasta neljast tähtsündmusest. Tänavafestivali raames muutub Aparaaditehase ala ja seda ümbritsev Kastani-Vaksali piirkond lootusrikkalt tulevikku vaatavaks kultuuri- ja innovatsioonilinnakuks. Tekib omamoodi miniatuurne tarbimis-, autostumis- ja raiskamisjärgse maailma mudel, mis pakub lahendusi, kuidas saaks ühiskonnana jätkusuutlikku ja väärtust loovat elukeskkonda luua ja arendada. Meie kellad on juba täna keeratud näitma aega 2024. aasta augustikuuni, kui kogu see massiivne programm meie linnaosas teie kõigi rõõmuks lahti rullub!

Vaata siit lähemalt, mis tulemas: https://tartu2024.ee/postmarket ja kui tundub ahvatlev, siis anna märku, kui sooviksid kaasa mõelda või käe külge panna.
Tagasi