APTEH lugu #24: Armastuse saal

Armastuse saal on MTÜ Aparaaditehasele kuuluv multifunktsionaalne, industriaalse vaibiga üritusteruum, mille kohta oleme läbi aegade kümneid ja kümneid kordi pidanud vastama küsimusele: miks selline nimi? Teeme siis asjad klaariks.
Kunagi, kultuuritehase mõistes iidsetel aegadel, 2014. aastal, tulid meie juurde Tartu armastusfilmide festivali TARTUFF korraldajad ja uurisid, ega meil juhuslikult pole mõnda "teistsugust" ruumi nende festivali järelpeo jaoks. Milles küsimus, siis oli siin neid tühje, kooruva värvi ja õlilõhnalisi tühje saale piisavalt. Valik jäi pidama hoovist mugava sissepääsuga ruumile, mis taolise ürituse jaoks just paraja suurusega. Kuna tollal tehase alumistel korrustel veel üürnikke ei olnud, maalisid festivalikorraldajad vaba käega välisseinale "Armastuse saal", et inimesed õige koha üles leiaksid. Pidu sai peetud, aga nimi seinale ja inimeste teadvusesse jäi. Kui paar aastat hiljem sama ruumi juba teadlikumalt üritusteruumiks ette valmistama hakkasime, polnud nimevalikuga probleeme - loomulikult Armastuse saal!

Tänasel päeval võõrustab see ruum sünnipäevi, huviringe, kontserte, festivale, kunstinäitusi, konverentse, stiilipidusid ja nii ja nii edasi. Ruum on aegadega saanud kaasaegsed heli- ja videoesitlusvahendid, 5G interneti, pehmed diivanid, suitsuandusid ja palju postitusi sotsiaalmeedias tänu saali kõrval asuvale Kastani põigule, aga meeleolu on jäänud. See on üks väheseid kohti tehases, kus värv endiselt koorub ja aeg seiseb ning meenutab päevi kui siin veel aparaate toodeti.
Tagasi