APTEH lugu #33: Arsise kellade kool

Aparaaditehaseses on juba pea aasta pesitsenud Eesti esimene kellade kool Arsis, mis sel aastal tähistab oma Tartu osakonna 20. juubelit. Nende aastate jooksul on kool muusikaarmastust jaganud rohkem kui 700-le lapsele ning pakkunud huvitegevuse võimalust igas vanuses harrastajatele. 
300 aastat tagasi Inglismaalt alguse saanud käsikellade mängimine on väga eriline musitseerimise viis, millega Eestis tegeletakse suhteliselt vähe. Kuna mänguvahend on spetsiifiline ja muusika tegemiseks on vaja palju mängijaid, siis võimaldab suurt varustust pidada ainult kelladele spetsialiseerunud kool. Käsikellade mängimine võimaldab harjutada head meeskonnatööd, sest kellade mängimisel on iga ansambli liiga võrdselt tähtis. Selleks, et sünniks tulemus - muusikapala - on vaja üksteist kuulata ja usaldada, kasvatades sellega ühtsustunnet läbi muusika.
Arsisel on ka oma professianaalne kellade meeskond - Tartu Arsise kellade kontsertansambel. Põneva repertuaari ja muljetavaldava kooskõlaga ansambel on esinenud paljudes riikides üle maailma. Eelmisel suvel sai neid kuulata ka Aparaaditehase festivalil, kus anasambel pani Armastuse saali kellade väel maagiliselt helisema. Tulevikuunistustehulka kuulub uue suunana arendada välja oma plaatpilliosakond (millede hulka kuuluvad näiteks vibrafonid), kuna need muusikariistad on kelladega tihedalt seotud.
Tagasi