Aparaaditehase kultuuripaketid

Aparaaditehas on kujunenud üheks Tartu elavaimaks kultuurikeskuseks, mis ühendab endas erilise töökeskkonna loomevaldkonna ettevõtjatele, kunsti, kaubanduse, toitlustuse ja meelelahutuse. Paljud meie ruumid on avatud kõigile huvilistele, aga nii mõndagi jääb suletud uste taha peitu. Oleme pannud kokku 8 näidispaketti, et tutvustada tehases pakutavaid võimalusi. Kas soovid pidada sünnipäeva, osaleda majaekskursioonil või viia läbi töökoosolek inspireerivas keskkonnas – kõik on võimalik!

NB! OLULINE!

 • Aparaaditehase kultuuripaketid ei ole kindla hinnaga valmis teenused, vaid pigem on need inspiratsiooni andmiseks ning tehases pakutavate võimaluste tutvustamiseks. See tähendab muuhulgas, et aja- ja hinnapäringute saamiseks ja täpsete kokkulepete sõlmimiseks tuleb kõigi osapooltega eraldi suhelda ning ka arveldamine käib eraldi. NB! paksus kirjas olevad sõnad on lingid, mis viivad sind erinevate ettevõtete kodulehtedele, kust leiad ka kontaktandmed – kliki julgesti!
 • Hind oleneb nii osalejate arvust kui tegevustest, mida valitakse, seetõttu puuduvad näidispakettidel hinnad
 • Kõiki allpool nimetatud tegevusi saab omavahel kombineerida, et panna kokku just sulle sobiv üritus. Paketid on vaid inspiratsiooni andmiseks.
 • Kui näidispakettide tegevuste hulgast sobivat ei leidnud, aga siiski on soov midagi just Aparaaditehases ette võtta, tasub ikkagi ühendust võtta, mõtleme koos midagi välja!
 • Viska pilk peale ka Aparaaditehases toimuvate ürituste kalendrile, ehk leiad sealt oma sündmuse korraldamiseks lisainspiratsiooni
 • Kõikide rendile antavate ruumidega saad tutvuda meie ruumide lehel
 • NB! paksus kirjas olevad sõnad on lingid – kliki julgesti!

Tähtpäev”

Pea oma sünnipäev või tähista mõnd muu olulist hetke Aparaaditehases. Lisaks mitmele erinäolisele söögikohale, saad valida just enda sõpruskonnale sobilikud lisategevused. Valikus on nii loomingulised kui füüsilist aktiivsust nõudvad tegevused, aga soovi korral võib ka niisama hea muusika saatel oleskleda.

Tegevused:

-------------------------

"Aparaaditehase ajalugu"

See on pakett neile, keda huvitab Aparaaditehase pikk ja värvikas ajalugu. Oleme hoolega kogunud lugusid selle maja ja piirkonna kohta, mida saab kuulda ekskursioonil, sealhulgas kohtadesse, kuhu igaüks ei pääse.

Näidispaketi programm:

-------------------------

"Gurmeetehas"

Lühikese ajaga on Aparaaditehasest saanud omamoodi loomeinkubaator ka erinevatele maitsespetsialistidele. Teha näpp jahuseks autentses itaalia köögis, einestada ühes Aparaaditehase mitmest restoranist või maitsta sadu erinevaid eesti käsitööõllesid, mida isuäratavat gurmeetehas täna pakub.

Tegevused:

-------------------------

 "Kunstnikuhingedele"

Aparaaditehas on koduks kümnetele kunstnikele, kes ei taha ainult ateljee nelja seina vahel lõuendeid värvikihiga katta, vaid soovivad oma oskusi ka teistega jagada. Tule kehastu maali-, ehte- või fotokunstnikuks inspireerivalt loomingulises keskkonnas ja seda oma valdkonna proffide käe all.

Töötubade valik:

Täiendavaks inspiratsiooniks kunstituur Kogo galeriis


Töötubadest täpsemalt: 

Gerda Retter Design töötubade valik:
Minimaalne liikmete arv 3 ja maksimaalne 8. Töötoa toimumise koht on Gerda Retter Design stuudio Tartus Aparaaditehases.
Hinnakiri:
3-5 inimest: 45 €/ inimene
6-8 inimest: 40 €/ inimene
 • Kõrvarõngaste töötuba - Tehnikaks on nahast välja lõigatud vormid ning nende kuumtrükitehnikas dekoreerimine.
 • Käevõru töötuba - Valmistame nahast käevõru, millele on võimalik peale trükkida initsiaalid või sõnapaar.
 • Rahatasku töötuba - Valmistame voltimistehnikas nahast rahatasku.

Paintbar Stuudio
 Paint'n'Party – meeleolukas maaliõhtu
 • Paint'n Party akrüülivalamise töötuba on ägedaim viis ühendada kunst ja meelelahutus.  
 • Loominguline ning elamusterohke töötuba, millega saavad hakkama kõik.
 • Teie ees on kaks abilist, kes näitavad samm-sammult ette kogu pildi valamise protsessi.
  Juhendajate abiga valmistame üheskoos abstraktsed maalid, mille saab pärast endale mälestuseks kaasa võtta.
 • Grupi suurus: 6-25in
 • Kestvus: 3-5h
 • Kontakt: www.paintbarshop.com / +372 53268539  

Portselani maalimise töötuba Milgreni portselanistuudios
  Portselani maalimise töötuba Milgreni portselanistuudios:

 •  Loov ja teraapiline töötuba sobib nii meeskonnaürituseks kui tähtpäeva sisustamiseks.
 •  Kunstniku juhendamisel maalib iga osaleja omale enda kujundusega tassi/kruusi, kausi või taldriku.
 • Kui kohapeal tabab osalejat 'loominguline kriis', siis on käepärast šabloonid ja muud abimaterjalid – kõik saavad ilusa tulemuse
 • Maalitud esemed lähevad ahjupõletusse ning need saab kätte paari päeva pärast.

 • Osalejate arv: 6-24 in
  Kestus: 2 h
  Sobiv vanus: alates 10 a
  Hind: 25 EUR/in

Paranduskeldri loovustöötuba "Prahist loovaks (teambuilding ettevõtetele)"
Prahist loovaks on töötuba, mille käigus paneme enda loovuse tööle, kasutades selleks kasutuks jäänud esemeid. Töötoa käigus valmistame loomingulisi lahendusi keskkonna väljakutsetega tegelemiseks. Paneme proovile inimeste seoste loomise oskused ning genereerime uusi ideid. Töötuba on tempokas, haarav ja mänguline, keskendudes protsessile. See on sobilik erinevas valdkonnas tegutsevatele inimestele.

 • Töötoa kestvus 60 - 80min (sõltuvalt grupi suurusest)
 • Töötoas saavad osaleda 9 - 25 liikmelised grupid
 • Hind: küsi pakkumist info@paranda.ee


Arsise kellade kooli  käsikellade töötuba meeskonnale.
Stressivaba töötuba meeskonanale, mille käigus avastate meeskonnatöö vajalikkuse ja avastate ühtsustunnet. Töötoas tutvustatakse erilisi muusikainstrumente- käsikellasid. 
Kellasid mängides on iga mängija võrdselt oluline. 
Juba tunni ajaga on võimalik välja võluda muusikapala! Läbi ühise muusika loomise õpime ükstiest kuulama ja usaldama. Võimalik on ka esineda oma asutuse sündmusel. Selleks peab sama koosseis proovis vähemalt neljal korral. Küsi pakkumist!

 • Töötoa kestvus 60 min
 • Töötoas saavad osaleda 8-15 liikmelised grupid. 
 • Hind: 250€ + KM / küsi pakkumist: Mari Tooming tartu@arsis.ee, +372 53976527

Lõuna/õhtusöök restoranis Aparaat, Trikster Tihane, Kolm Tilli

-------------------------

"Tänavakunst ja -kultuur"

Aparaaditehas asub ajalooliselt industriaalses piirkonnas, mis on alati tänavakunstnike tähelepanu köitnud. Selsamal põhjusel algavadki linna gräffiteid tutvustavad retked just siit. Pärast retke on võimalik ka ise käsi värviseks teha ja soovi korrale omale üks korralik burger grillida.

Tegevused:

-------------------------

"Lastele ja lapsevanematele"

Tundub võibolla uskumatu, aga Aparaaditehasest on saanud piirkonna üks lastesõbralikumaid kvartaleid. Arvestatava osa hoovist on hõivanud liivakastikompleks koos muude atraktsioonidega, siin asub üks linna populaarsemaid laste sünnipäevade pidamise kohti Tagahoov, rääkimata restoranide lastemenüüdest ja raamatupoe ettelugemislõunatest. Kõigi nende tegevuste vahel valides saad kokku kombineerida programmi, mis pakub pinget lastele ja lõõgastust vanematele.

Tegevused:

Jätad lapse pidutsema joogasse või töötuppa, tule ise harivale kaasaegse kunsti tuurile Kogo galeriis.-------------------------

"Meeskonnaüritus Aparaaditehases”

Otsid firmakoosolekuks inspireerivat keskkonda või lihtsalt vaheldust? Tahad ühendada koosoleku meelelahutusliku ühisüritusega? Vaja läbi viia konverents koos toitlustusega kuni 80-le inimesele? Siis võta ühendust, me leiame sulle sobiliku koha koosviibimiseks ja paneme kokku programmi meelelahutuseks!

Tegevused:

-------------------------

"Fantaasia"

Pane ise kokku omale sobilik pakett, tegevused saad valida siit:

---Toiduelamused

---Hariv ja huvitav

---Meelelahutus

---Töine kohtumine

Töise kohtumise lisaks inspireerivat ümberlülitust pakkuv kunstiamps Kogo galeriis

Kontakt:

ekskursioon@aparaaditehas.ee
+372 5663 1234