paranduskelder

Kes me oleme?
Paranduskelder on Tartu Aparaaditehase keldrikorrusele loodav avatud töökoda, mis korraldab parandamisele ja taaskasutamisele suunatud koolitusi ning töötube, organiseerib tööriistavahetust ning on keskkonnaks taaskasutuspõhistele mikroettevõtetele.

Meie meeskond koosneb inimestest, kel on nii mehaanika kui ka puidutöö taust ning on korraldanud varasemalt paranduskohvikuid ning ka teiste Tartus tegutsevate avatud töökodade tööd nt Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas ning Restaureerimiskeskus. Lisaks on meeskonnaliikmete seas ka erinevate Tartu kogukonnaliikumiste eestvedajaid ja algatajaid. nt Elav Tartu, Emajõe aed, Aleksandri aed.

Usume, et parandamine peaks olema tehtud inimestele kättesaadavamaks ning esimeseks eelistuseks. Soovime oma tegevusega vähendada jäätmejaamadesse jõudvaid tarbeesemeid ning suunata inimesi juba eos tegema ostuhetkel teadlikuid valikuid.

Kuidas me seda teeme?

Paranduskohvikutes tulevad kokku nii meistrid kui ka algajad ning koos nad parandavad kõiksugu esemeid alates arvuti hiirtest reisikohvriteni. Parandusteemalistes huviringides saavad koolinoored tutvuda tänapäevaste tarbeesemetega ning neid lahti võttes mõista, kuidas komponendid on valmistatud ning mismoodi nad töötavad. See kasvatab välja iseseisevamaid ja ajas jätkusuutlikumaid õppijad, kel on julgust edaspidi tegeleda neile ettearvamatute probleemide lahendamisega.

Plastiku taaskasutamise töötubades tutvustame inimestele plastiku ümbertöötlemise protsesse ning loome vanast plastikust täiesti uusi esemeid nt lambikupleid, telefoniümbriseid või kausse. Plastiku väärindamist propageeriva liikumisega Precious Plastic koostöös valmistame seadmed, mis võimaldavad plastikut purustada graanuliteks. Valminud plastikupurust saab sulatada üles ning valada vormidesse või muuta see 3d-prinditavaks kiuks. Vanast plastikust uute esemete valmistamisel on võimalus mängida värvide ja toonidega, sest eri värvides purustatud graanuleid saab omavahel segada. Valminud esemed on oma välimuses ainulaadsed.

Meie ruumides tegutsevad taaskasutuspõhised mikroettevõtted saavad kasutada seadmeid ning tööpindasid, et valmistada päästetud ressurssidest uusi esemeid. Mikroettevõtete algatajad on nii koolinoored kui ka vanemad inimesed, kes seeläbi saavad esmase kogemuse ettevõtlusega ning veebikaubandusega. Tootmiseks vajalikud materjalid on kogutud ettevõtetelt, kel tekib tootmisjääke (nahatükid, puitmaterjal, tekstiil).

///

Paranduskeldri loovustöötuba "Prahist loovaks (teambuilding ettevõtetele)"
Prahist loovaks on töötuba, mille käigus paneme enda loovuse tööle, kasutades selleks kasutuks jäänud esemeid. Töötoa käigus valmistame loomingulisi lahendusi keskkonna väljakutsetega tegelemiseks. Paneme proovile inimeste seoste loomise oskused ning genereerime uusi ideid. Töötuba on tempokas, haarav ja mänguline, keskendudes protsessile. See on sobilik erinevas valdkonnas tegutsevatele inimestele.

  • Töötoa kestvus 60 - 80min (sõltuvalt grupi suurusest)
  • Töötoas saavad osaleda 9 - 25 liikmelised grupid
  • Hind: küsi pakkumist info@paranda.ee

Teised majalised

Kontakt

MTÜ Paranduskelder

Reg. nr: 80565957
KMKR: EE102180161

Kastani 42
50410 Tartu
Eesti, EU

Telefon: +372 5323 5013
E-mail: info@paranda.ee

Koduleht: www.paranda.ee

Parandusekeldrisse pääseb Kastani tn poolsetest klaasustest.