Aparaaditehase avatud kultuuriplatvorm 2020

2020. aasta avatud kultuuriplatvormi esimesse vooru laekus 12 väga eriilmelist projektiideed, millest Aparaaditehase loomenõukogu valis välja 3.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MAALIKUNSTNIK MIA MELANIE NÄITUS "THE MANY FACES OF MIA"

 
Andekas noor kunstnik Mia avas oma esimese näituse Aparaaditehase hubases Sofa Office ühiskontoris. Maale demostreeriti esmakordselt juba augusti lõpus Aparaaditehase festivalil avatud Aparaaditehase aastanäituse raames. Septembri esimesel nädalal toimus näituse ametlik avamine “The Many Faces of Mia” ning näitus jääb üles ühiskontorisse pooleks aastaks, kus saab näha ka spetsiaalselt näituse jaoks maalitud 130x200 cm "Finding the many faces of MIA" teost.
Mia portfoolioga saab tutvuda siit ->  www.miamelanie.com

Meediakajastused:
- Lõuna-Eesti Postimees


17. septembril sündis Aparaaditehase Armastuse saalis ja Taskupargis noorte kunstnike sulest interaktiivne nüüdisluulet ja klassikalist muusikat kombineeriv kontsert-etendus "No.1.1.", mille eesmärgiks oli hägustada kahe žanri vahelisi piire. Kontsert oli ebatraditsioonilise ülesehitusega - programm avalikustus kontserdipäeval. Laval astusid üles kunstnikud Kaisa Kuslapuu, Joosep Vesselov, Liisa Mudist, Katrin Aller, Maria Jönsson, Marta Talvet, Adena Anton ning Gregor Kulla. 80 inimest mahutav saal müüdi kiiresti välja ning publiku suure huvi tõttu toimus 9. oktoobril “No.1.1” lisaetendus.

Meediakajastused:


2020 novembrikuus toimus Aparaaditehases Eesti esimene podcastifestival  Aparaadio. Festivalil astusid üles 13 eripalgelist raadiotegijat ja podcasterit üle Eesti, kelle hulgas olid nii vanad tegijad kui ka värsked tulijad. Neli teemavaldkonnalava, poliitika-, muusika-, kultuuri- ning meelelahutus-ja spordiava, olid üles seatud Aparaaditehase erinevatesse ruumidesse naguErinevate Tubade Klubi, tARTu pood, Armastuse Saal ja Peninuki baar.  Aparaadio eesmärgiks oli koondada füüsiliselt ühte kohta rahva lemmiksaated ja -saatejuhid ning läbi selle arendada Eesti podcastikultuuri. Projekt pakkus uudset ajaviitmisvõimalust ja samas tõstis inimeste teadlikkust podcastide kasutamisvõimalustest. Festivali oli kõigile huvilistele tasuta.

Meediakajastused:KONTAKT
MTÜ Aparaaditehas
Kastani 42
karmen@aparaaditehas.ee
+372 5663 1234