Aparaaditehase avatud kultuuriplatvorm 2022

2022. aastal alustas Avatud kultuuriplatvorm oma kolmandat hooaega. Põnevaid projekte laekus nii esimeses kui teises voorus ning ellu said viidud mitmed eripalgelised ideed.

2022 aasta I voorus toimunud sündmused:
2022 II voorus toimunud sündmused:

LUISA GRETA VILO ISIKUNÄITUS “LOODU SEES”
04.06-19.08.2022 
Sofa Office


Luisa on noor fotokunstnik, kes õppis näituse valmimise hetkel Kõrgemas Kunstikoolis Pallas fotograafia osakonnas 3. kursusel. Tegu oli Luisa Greta Vilo esimese isikunäitusega, kus on esindatud teosed aastatest 2020 kuni 2022. Fotonäitus “Loodu sees” kutsus vaatajaid osa saama naise ja looduse vahelisest dialoogist. Erinäolised looduse vormid sarnanevad kunstniku silmis tema naiseks olemise ja kasvamise kogemusega. Näitus avati Galeriide öö vol. 5 raames. 

Meediakajastus:
Fotoajakiri Positiiv 50/2022: Luisa Greta Vilo abstraktsed loodusfotod ja aktid ühinesid sujuvalt tervikuks näitusel „Loodu sees“
Tartu Postimees: Öös on asju. Missuguseid? Aparaaditehases selgub.   


OLEMUS / FESTIVAL
25-27.08.2022
Aparaaditehase kelder ja Taskupark

Ühise eesmärgi nimel said ülikoolinnas kokku trotsi ning tahtmis täis kunstnikud, kes veetsid Aparaaditehase keldrijaheduses üheskoos loomingulise residentuurinädala. Selle kulminatsioonil ühinesid muusika, kunst, söök ja jook ühtseks vooluks mis läbi näituse, esinemiste ja performancite tõi külastajateni põneva kognitiivse elamuse.

Projekti autor: Kail Timusk


DEBÜÜTALBUMITE PÄEV
17.09.2022
Armastuse saal ja tARTu pood

Esmakordselt toimunud Debüütalbumite päev oli kohtumispaigaks alustavatele muusikakollektiividele ja muusikamaailmas juba kogenud tegijatele ning teistele muusikasõpradele. Päeva jooksul toimusid sisukad seminarid muusikamaailma spetsialistidega ning kolme muusikakollektiivi debüütalbumite esitluskontserdid. Üles astusid viiuliduo Leik, indie-bänd think twice ning Eesti Laulu 2022 superfinalist Minimal Wind.

Projekti autorid: Liis Lillemägi, Kärt Suurlaht

Meediakajastus: 
ERR: Aparaaditehases toimub esimes korda debüütalbumite päev  


SMETANA
22.10.2022 
Armastuse saal

SMETANA oli mix kaasaegsest kunstist ja raskemuusikast. Projekti eesmärgiks oli luua platvorm noortele kunstnikele ja muusikutele enda teoste ja seisukohtade esitlemiseks. Õhtu jooksul avati moto erotica näitus ja toimus kohtumine kunstnikuga. Vaatajad said osa Raaheli ja Kärdi performance’it “Magus elu”. Huvilistel oli võimalik osaleda viktoriinil ning õhtu lõpetas bändi Tankist live. 

Projekti autorid: Tristan Czar Aasmäe, Elina Masing


AVE PALMI JA HELLE LY TOMBERGI TSÜANOTÜÜPIATE NÄITUS “SEEST JA VÄLJAST JA SEEST"
25.11.2022-12.01.2023
Aparaaditehase valge kasvuhoone


Tsüanotüüpianäitus “Seest ja väljast ja seest” rääkis lugu aja kulgemisest. Aeg möödub siis, kui me midagi teeme, aga ka siis, kui me mitte midagi ei tee. Selles näituses ühendasid kunstnikud kaks aja kulgemise sümbolit - ühe inimtekkelise ja teise loodusliku. Aparaaditehase hoovis asuv valge kasvuhoone näituspaigana võimaldas klaasist aknaid meenutavate seintega laiendada näituse põhiideed - teosed said eksponeeritud viisil, mis võimaldas teoseid vaadata nii seest kui väljast (kui seest).

Meediakajastus:
ERR: Ave Palm ja Helle Ly Tomberg avavad Tartus näituse “Seest ja väljast ja seest”
Postimees: Aparaaditehas avatakse ühe õhtu jooksul kaheksa uut näitust