trüki- ja paberimuuseum

Trükimuuseumit koos Paberimuuseumiga võib nimetada Aparaaditehase veteranideks, sest nemad on siin toimetanud selle taassünnist alates. Tänaseks päevaks on muuseum Aparaaditehase ruumidest kolinud kõrvalasuva Samelini saapavabriku hoovialale, et mõtteline osa Aparaaditehasest on nad sellegi poolest.

Sajanditetagused (töötavad!) trükipressid ja värvikad tuurid nende abil läbi trükikunsti ajaloo on vaid üks osa muuseumide tegevustest. Lisaks valmistatakse siin juba legendaarseks muutunud vanade raamatukaante vahele peidetud märkmikke ja hoiukarpe, võõrustatakse loomeresidentuuris viibivaid kunstnikke ja korraldatakse näitusi.

Trüki- ja paberimuuseum on külastajatele avatud K-P 12.00-18.00. Külastajagruppe võtame vastu ka väljaspool avamisaegu, sealhulgas õhtuti. Gruppidel palume igal juhul külastusaeg broneerida.

Üksikpilet (8 €, sooduspilet pensionäridele ja õpilastele 4 €) sisaldab giidiga pooletunnist ringkäiku muuseumis. Külastuse käigus tutvustame teile trükikunsti sünnilugu Euroopas, näitame oma puu- ja tinatähtede kogu, räägime erinevatest trükipressidest ja köitekunstist.


Teised majalised

Kontakt

Eesti Trükimuuseum MTÜ
Kastani 48f hoovis
+372 56828117
gutenberg@trykimuuseum.ee
http://www.trykimuuseum.ee/
Facebook

Instagram