WORKSHOP // Kunstniku Emma Harrise käsitööpaberi töötuba

Paberi töötoas saab õppida, kuidas taaskasutatud paberimassist käsitsi paberit valmistada; sama tehnikaga, mida on kasutatud juba sadu aastaid.

Paberi valmistamise kunst sai alguse peaaegu kaks tuhat aastat tagasi Hiinas, kus avastati esimesena taimekiudude pulbristamise tehnika.
Euroopasse jõudis paber rohkem kui tuhat aastat hiljem, alles 14. sajandil.

Käsitöö- ja kunstipaberi valmistamine on loominguline tegevus, mis pakub lõputuid võimalusi mängida kompositsiooni, paksuse ja erinevate dekoratiivsete elementidega.
Paberimassi sisse võib põimida lilleõisi või helmeid. Valmis paberile võib anda pressi all pitsilise struktuuri või pressida pind hoopis siledaks metallplaatide vahel. Vedelas paberimassis võib valmistada erikujulisi paberilehti või mängida vesimärkidega.

Töötoas saab ülevaate erinevatest tehnikatest ja võimalustest.

Kestus: 2 h
Osalejate arv: kuni 5
Vanusepiirang: 10+
Keel: inglise (tõlge eesti keelde)
Kohtumispaik: TYPA sissepääsuala

-------

Üritus on osa rahvusvahelisest kunsti ja teaduse initsiatiivist „Jää mind vaatama“ (Look into my Ice).
„Jää mind vaatama“ on algatus, mille eesmärk on suurendada meie empaatiavõimet ja teadlikkust maailma kõige külmema entiteedi jää suhtes. Üleeuroopaline projekt on osa Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 ametlikust programmist ja esitleb uusi viise, kuidas kaasa rääkida inimtekkelise kliimakriisi tagajärjel toimuva polaar- ja liustikujää katastroofilise kiirusega kadumisest.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 14. 07. 24

Kell: 12:00 - 14:00

Koht: TYPA

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook
Tartu2024
Website