Vestlus Alexei Gordiniga näituse “Ma jäin vaikseks” raames

Alexei Gordini isikunäituse “Ma jäin vaikseks” raames toimub 7. juulil kell 15 vestlus kunstniku ja Tartu Kunstimuuseumi kaasaegse kunsti kuraatori Joanna Hoffmanni vahel. Vestlus on eesti keeles.

Näitust on võimalus näha viimast päeva!

Alexei Gordin
“Ma jäin vaikseks”
08/05/2018 – 07/07/2018

Idee kunsti surmast on sama surnud nagu kunst ise. Kätte on jõudnud see surmajärgne olek, mida ühelgi elusolendil pole võimalik kogeda. See on miski, millest ei saa rääkida, ent mille üle saab spekuleerida.
Alexei Gordin on otsustanud vaikida – spekulatiivselt vaikida. Sõna “spekuleerima” tuleneb sõnast “peegel” (speculum). Nagu ütleb Gordin, tekitab teadlik vaikimine ebamugava puuduoleku, mis paneb vaikuse resoneeruma. Selline vaikimine ei ole aga rahustav, meditatiivne vaikus. Selline vaikimine võib seisneda hoopis täielikus dissonantsis.
Gordin on varem teinud video, kus ta kõnnib mööda mahajäetud linna, kandes loosungit “Ostke mu töid!”. Samal viisil peab ta hüljatud Linnahallis inim-tühjale saalile kuuldamatut kõnet, konstrueerides sellele juurde nii subtiitrid kui publiku reaktsiooni.
Samamoodi toimib institutsionaalne kunst, mis konstrueerib vaatemängu kunsti olemasolust, alustades kunstniku ja kunstiteosega ning lõpetades retseptsiooni ja arhiiviga. Ilmselt leidub kuskil ka statistika, mis kinnitab meile, et elame väga kunstiteadlikus ühiskonnas.

Tekst: Tanel Rander

Üritus Facebookis

Teised üritused

Info

Kuupäev: 07. 07. 18

Kell: 15:00 - 18:00

Koht: Kogo galerii

Pilet: Tasuta

Kontakt:

kogo@kogogallery.ee