PSÜHHODISKO KONVERENTS // Veljo Runnel “Metsikute helide lumm” / “The Spell of Wild Sounds”

27.08 kell 17 Plantariumis

Veljo Runnel “Metsikute helide lumm”

Psühhodisko laupäevaõhtusel helirännakul “Metsikute helide lumm” kuuleb Veljo Runneli salvestatud arktilise linnulaada, kevadise konnakoori, veealuse maailma kalade, kulleste ja veemullide, rabamänniku põtrade pulmade ja veel mitme põneva paiga ja olukorra helisalvestusi. Pärast heliseanssi arutame loodushelide salvestamise üle ning tutvume metsikute helide talletamiseks vajamineva salvestustehnikaga.

Veljo Runnel on loodushäälte salvestaja, loodusfotograaf ja bioloog, kes on õppinud Tartu Ülikoolis ka psühholoogiat. Ta alustas helide salvestamisega 1999. aastal. Põhilisteks huvideks olid siis loomahääled ja helimaastikud, aga ka kuulmistaju ja helimaailma tõlgendamine üldisemalt. Veljo on juhendanud loodusliku mitmekesisuse, loodusfotograafia ja loodushelide salvestamise teemalisi töötube ning andnud välja loodushelide albumeid nii koostöös Eestimaa Looduse Fondiga, ajakirjaga Eesti Loodus kui ka omal käel. Vt lähemalt http://www.loodusheli.ee/ ja http://naturesoundscapes.eu/.


Helirännak on osa Psühhodisko tänavuaastasest konverentsist. 26.–27. augustil toimuva konverentsi täieliku kava leiad siit: https://www.psuhhoteek.ee/konverents

ENG
August 27 at 5 pm in Plantariumis

Veljo Runnel, “The Spell of Wild Sounds”

In Saturday evening during the Psühhodisko sound journey “The Spell of Wild Sounds” we will hear recordings by Veljo Runnel: sounds of Arctic bird colonies, spring-time frog choirs, sounds of fish, tadpoles and bubbles under water, moose nuptials between bog pines, and other exciting places and situations. After the hearing there will be a discussion about recording of nature sounds and a presentation of the required equipment.

Veljo Runnel is a nature sound recorder, a nature photographer and a biologist, but has also studied psychology in the University of Tartu. He started nature sound recording in 1999. Back then his main subjects were animal sounds and soundscapes, but also wider interpretation of hearing sense and the world of sounds. Veljo has held several workshops about biological diversity, nature photography and nature sounds recordings. He has published records of nature sounds in cooperation with Estonian Wildlife Foundation, Eesti Loodus magazine and also by himself. See more at http://www.loodusheli.ee/ and http://naturesoundscapes.eu/.

The sound journey is part of the Psühhodisko Conference on August 26-27, 2022. See full program here: https://www.psuhhoteek.ee/psuhhodisko-conference

Teised üritused

Info

Kuupäev: 27. 08. 22

Kell: 17:00 - 19:00

Koht: Plantarium by Jardin

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook