Varajase saksa keele perepäev - Schnupperangebote Deutch

Esmatutvus võõrkeelega? Millal ja kuidas alustada? Miks varajane algus on oluline? Kas seda ei ole väikelapsele liiga palju? Kindlasti on küsimusi veel ...

Tulge ja avastage koos oma lastega varajase saksa keele maailma, teid ootavad mängulised ja põnevad tegevused valdkonnas aktiivselt tegutsevate Tartu õpetajate Helen Tammelehe (Tartu Luterlik Peetri Kool) ja Heidi Rajamäe-Volmeri (Tartu Katoliku Hariduskeskus) juhendamisel. Vestlusringis vanematega on Goethe-Instituudi keeleosakonna juhataja Helen Aedla.

Ja otse loomulikult ei puudu ühelt toredalt perepäevalt ka üllatuskülaline – sel korral meie oma armas Tartu näitlejanna Maarja Jakobson, kes viib lapsed vendade Grimmide muinasjutumaailma.

Ja kel veel energiat ning jaksu jagub, siis on võimalus tutvuda miniraamatutega. Tulge ja uurige, millega täpsemalt tegu!

Hind: Tasuta
Sihtrühm: Lapsed vanuses 4 kuni 9, oodatud on ka vanemad

VARAJANE VÕÕRKEELE ÕPE
Eesti Goethe Instituut on varajase saksa keele projekti eestvedajana varasesse algusesse aastaid uskunud ja koostöös partneritega panustanud. Lapsele omane loomulik ja spontaanne käitumine, avatus ja uudishimu, tung uute oskuste ning teadmiste järele ning võime neist vaimustuda loovad selleks ideaalsed eeldused. Laps matkib ja jäljendab ning seeläbi õpib, ilma seda endale teadvustamata. Õpib läbi laulu ja liisusalmide, mängu ning lugude jutustamise tundma keele kõla ja rütmi, kõrvutab seda oma emakeelega, leides palju sarnaseid sõnu, saab osa teisest kultuuriruumist läbi erinevate traditsoonide, tavade ja kommete, väärtustades seeläbi ka oma. Vast parim võimalus toetada oma laste arengut mitmekeelseks ja mitmekultuuriliseks, olema avatud ja salliv teistsuguse suhtes. Loomulikult peab täidetud olema üks tingimus - igasuguse keeleõppe, eriti aga varajase võõrkeeleõppe õnnestumise aluseks on lapse individuaalsusest lähtuv turvaline keskkond, kus talle antakse aega avaneda talle sobival hetkel ja viisil.


Perepäev on osa programmist "Uudishimu ministeerium".

Uudishimu ministeerium | 29.04.—11.05.2024

Aprilli lõpus avab Goethe Instituut Tartus „Uudishimu ministeeriumi“. Kahe nädala jooksul proovime „ministeeriumis“ heita pilgu tulevikku. Kultuuriprogramm sisaldab kirjandust, filme, kunsti, muusikat, vestlusi.
| goethe.de/eesti
Koostööpartner: Plantarium

Teised üritused

Info

Kuupäev: 04. 05. 24

Kell: 12:00 - 14:00

Koht: Plantarium by Jardin

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook