Välikino: Külm sõda

Režissöör Pawel Pawlikowski armastusballaad on juba arvatud kinoajaloo kõige ilusamate filmide hulka.

"Külm sõda" on kirglik ja sügav film suurest armastusest. See kajastab traagilist ajalooperioodi, kui stalinistlik režiim haaras Poola võimu. Rahval jäi üle kas uuele võimule alistuda või vastu hakata – teades, et eriteenistused hakkavad neid jälitama.

Lugu räägib mehest ja naisest, kes kohtusid "sobimatul" ajal ning püüavad võita külma sõda – mitte võideldes, vaid oma südametes. Noormees on nukrameelne erak, kes mängib virtuoosselt Chopini. Neiu on lummava häälega temperamentne kaunitar. Saatuse keerdkäikudest hoolimata armuvad nad teineteisesse. Ent 1960. aastate külm sõda purustab kõik unistused. Neid lahutavad kaugus ja vaenulikud ideoloogiad, kuid nad püüavad meeletut kirge alal hoida.

Film pälvis 2018. aasta Cannes'i filmifestivalil parima lavastaja auhinna, samuti viis preemiat Euroopa Filmiauhindadel ning oli üks nominente parima võõrkeelse filmi Oscarile.

Film linastub poola ja prantsuse keeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Pikkus 1h 28min.

Filmi algusaeg 23:00
Pilet 6€
Piletid eelmüügis: elektriteater.ee/filmid/kulm-soda/
Elektriteatri välikino toimub Aparaaditehase taskupargis. Piletid on saadaval eelmüügist ja enne seansi algust kohapeal.

Vihma korral saab siiski filmi kuivaks jäädes vaadata, sest siis kolib kinosaenss tuppa Elektriteatri kinosaali Jakobi 1.

Tule nelja seina vahelt välja ja naudi kinokunsti suveöös!

Teised üritused

Info

Kuupäev: 30. 07. 19

Kell: 23:00 - 00:30

Koht: Taskupark

Pilet: 6 €

Kontakt:

info@elektriteater.ee
Facebook
Elektriteatri koduleht