Tuur näitusel "Salajane vilin metsas"

9. novembril kell 18.00 toimub Kogo galeriis Kristi Kongi ja Mari-Leen Kiipli ühisnäituse “Salajane vilin metsas” raames tuur, kus tutvustatakse lähemalt näitusel osalevate kunstnike loomingut, käesolevat ühisnäitust ning galerii üleüldisi eesmärke ja tegemisi. Tuuri viib läbi Kogo galerii eestvedaja Liina Raus. Tuur toimub eesti keeles.

On November 9 at 6pm a guided tour will be held at Kristi Kongi's and Mari-Leen Kiipli's duo exhibition "Secret whistle in the forest". The tour will be held in Estonian.

Üritus Facebookis
___________________________________________________________________

Näitusel eksponeeritud teosed on inspireeritud valgusest, varjust ja eri eluvormide vaheliste piiride hägustumise ideest. Koos loovad kunstnikud maagilise keskkonna, kus näituse külastajal on võimalus tajuda elu iseeneses, olemuslikult iseorganiseeruva võrgustikuna.

KRISTI KONGI maaliinstallatsioon on geograafiline valguslabürint, mis haarab endasse erinevaid kohti Mehhiko džunglist Lõuna-Eesti metsadeni. Valguse metafoori kaudu ähmastuvad inimese ja looduse vahelised piirid ning metsast saab utoopilise geomeetria allikas. Posthumanistlikus evolutsiooniprotsessis muudab valgus inimesed taimedeks ja hirm hakkab võrduma soojusega.

Kristi Kongi (1985) on maalihariduse omandanud Tartus, Tallinnas ja Lahtis ning hetkel elab ja töötab Tallinnas. Kongi kunstipraktika keskne teema, materjal ja inspiratsiooniallikas on värv. Tema teoste visuaalne keel, mida on lihtne kiirelt määratleda kui geomeetrilist abstraktsionismi, keerleb valguse ja värvi süsteemsete uuringute ümber, olles eelkõige analüütiline ja organiseeritud.

MARI-LEEN KIIPLI näitab oma videoteoses, kuidas seista valguse ja hämaruse, ebakindluse ja teadmatuse vahel, avastades erinevate eluvormide eksistentsiaalseid ja hägustunud kokkupuutepunkte.

Mari-Leen Kiipli (1988) on õppinud fotograafiat Tartus ja Tallinnas ning täiendanud end Viinis, praegu elab ja töötab Tallinnas. Kiipli senised suuremad sooloprojektid, mis kombineerivad fotot, videot ja installatsiooni, keskenduvad peamiselt ruumide ja situatsioonide tunnetuslikule kvaliteedile. Ta uurib teostes lähedalt ja keskendunult iseenda kohalolu spetsiifilistes, omadusteta keskkondades ning kehamälu toimimist.

Kristi Kongi ja Mari-Leen Kiipli ühisnäitus “Salajane vilin metsas” kuulub festivali Tartu Valgus kõrvalprogrammi. Lisainfot Tartu Valgusfestivali kohta leiab aadressilt www.tartuvalgus.ee.

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, A. Le Coq, Saku, Pühaste Pruulikoda

Täname: Tartu Kunstimuuseum, Tartu Kunstimaja

Teised üritused

Info

Kuupäev: 09. 11. 18

Kell: 18:00 - 20:00

Koht: Kogo galerii

Pilet: Tasuta 

Kontakt:

kogo@kogogallery.ee