Trüki- ja Paberimuuseum Aparaaditehase festivalil

Aparaaditehase festival 2019 tänavaturupäeval on ka Trüki- ja Paberimuuseum jälle platsis. Seekord kutsume teid lisaks hüpikpoele ka mitmesse erinevasse töötuppa. Kogu päeva vältel kestvate töötubadega saab liituda jooksvalt.

⭐️ Oleme ette valmistanud spetsiaalse festivaliteemalise siiditrükiraami, millega töötoas osalejatel on võimalik kaunistada oma kaasa võetud padjapüür, tänavaturult soetatud riidest kott või äärmisel juhul isegi seljas olev t-särk. Trükitava pildi jätame praegu üllatuseks, aga vihjena võime öelda, et kõik Johannes Gutenbergi ja Muuseumikass Victoria fännid peaksid küll siiditrükitöötoas osalemise plaani võtma. Trükkimisrõõm läheb maksma 6 €.

⭐️ Mis masin on linotüüp? Mitut metalli on tegelikult vaja tinalao valmistamiseks? Tule ja katseta ise linotüübimasinal tinarea koostamist. Enda valmistatud rea saad koju kaasa 25 € eest.

⭐️ Lapsed või niisama lapsikud tüübid on oodatud kartulitrükitundi. See, vast igas kodus harrastatud kunstistiil on nii lihtne ja loogiline, et tasu me ei küsigi. Kui raatsime, siis ehk on kartulid pärit suisa meie oma kasvuhoonest - aga võibolla ei raatsi ka.

⭐️ Ning loomulikult traditsiooniline hüpikpood. Taas saab sealt soetada meie tootmisosakonnas üle jäänud disainielemente. Nendeks on näiteks muuseumi masinatel trükitud plakatid ja postkaardid. Lisaks untsmärkmikud, mis oma loomu poolest on nagu tõupaberiteta koerad - need kõige-kõige armsamad, aga ainult üks kõrv on kikkis. Valikus on täiesti ainulaadset kunstilises keskkonnas tekkinud nodi.

Nagu ikka, leiate meid Samelini saapavabriku hoovist. Ilm otsustab, kas toimetame muuseumiõues või -toas. 🌻

Teised üritused

Info

Kuupäev: 31. 08. 19

Kell: 12:00 - 17:00

Koht: Trüki- ja Paberimuuseum

Pilet: 0 € – 25 €

Kontakt:

www.trykimuuseum.ee
Facebook