TÖÖTUBA // Kunstitöötuba "Maaliline mandala"

Selles töötoas maalime me oma isikliku mandalamaali. Mandalat võib luua igaüks ning see toob kaasa iseendasse vaatamise, kohalolu, rahu ja rõõmu seisundi – mis ongi meie tõeline olemus. Mandala aitab luua korda mõtetes ja tunnetes. Tunni lõpuks valmib igaühel kordumatu mandalamaal.

Rohkem infot mandalast:
Mandala tähendab sanskriti keeles ringi ning on idamaistes vaimsetes praktikates kasutatav visuaalne kujund, mis aitab ja toetab eriliste teadvusseisundite saavutamist. Budismis sümboliseerib see maailmakõiksust. Mandala on maailma mudel, sümboliseerib Jumalikku korda. Kõige suurem mandala, ehk Maha-Mandala on kogu Universum.Mandalal on alati keskpunkt, mis kujutab Allikat, Kõiksust ning äärealad, mis väljendavad loomingu mitmekesisust ja täiuslikkust.
Sellest tulenevalt on mandalate joonistamisest saanud ka üks teraapiavorme, mille käigus inimene loob sisemist korda ja annab vormi oma loovale potentsiaalile.

Loomulikult võib harmoonilisi mustreid joonistada ka kunstilisel eesmärgil. Mandalat võib luua igaüks just nii, nagu talle õige tundub. Seda võib teha üksi ja teistega koos. Nii nagu seda praktiseerivad traditsioonide järgijad võib igaüks oma mandalat teha mõtestatult ja anda sellele tähendusi. Iga mandala loomine on kordumatu ent alati võib selle protsessi juures täheldada üht – enamasti toob see kaasa puhta kohalolu, rahu ja rõõmu seisundi, mis on meie tõeline olemus. Tänapäeva kaootilises maailmas on mandalatel olulisem koht, kui kunagi varem. Need aitavad luua kaoses korda ja tajuda elu sügavamat tähendust.

Töötuba viib läbi Maria Välja. Osavõtt ühele inimesele on 35 eurot.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 17. 02. 23

Kell: 14:00 - 16:00

Koht: 160 ruutu

Pilet: 35€

Kontakt:

Facebook