Smiley on acid "femme MENTALE" avamine // keldrihäng no. 3

Kutsume teid taas enda keldrisse, et avada järjekordne mininäitus - meie seinu hakkab katma Smiley on acid-i neoonsete digimaalide komplekt, mis kannab ühist nime "femme MENTALE".


Loomulikult avab enda uksed ka loodussõbralik trükistuudio Kuues Planeet, et kohapeal siiditrükki teha & tutvustada!

Smiley on acid (pärisnimi Anna-Maria Aaso, s. 1999) on noor feministlik kunstnik, kes on lõpetanud Tartu Kunstikooli kujundusgraafiku eriala 2020. aastal.
Nimi ”Smiley on acid” tuleneb tema erksast värvikasutusest (”acid” e. hape on viide püshhedeeliale) ning tihedatest viidetest popkultuurile (sõna ”smiley” viitab emotikonidele ning internetikultuurile).
Tema teemadevalik on paljude jaoks provokatiivne - oma loomingus käsitleb ta vaimse tervisega seotud probleeme, propageerib kehapositiivsust ning tõstab päevavalgele tabusid, klišeesid ning eelarvamusi naiseks olemise ees.
Ka näituse nimetus “femme MENTALE” viitab nii kunstniku feministliku kui ka “hullumeelsele” küljele - viimane sümboliseerib nii tema üle võlli visuaale kui ka psühholoogi poolt välja kirjutatud diagnoosi.
Enda olemsuselt võimsat väljendit “femme fatale” (ehk “saatuslik naine”) ümber muutes “femme mentale” saab näituse nimetusest deklaratsioon - mitte keegi ei peaks häbi ega ebamugavust tundma enda vaimse tervise, soo ega välimuse ees ja seda ei kavatse teha ka kunstnik ise.

Näitus on üleval Ajuokse Keldripoes
06.07.2022-06.09.2022.
Visuaalset lisainfot: www.instagram.com/smileyonacid/
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 06. 07. 22

Kell: 19:00 - 23:59

Koht: Ajuokse keldripood

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook