Slaidislämm - Eva Mustonen & Marika Agu

Olete oodatud Eva Mustoneni ja Marika Agu vahel toimuvale slaidislämmile näitusel "Ämbliknaine", 20. detsembril kell 18.00 Kogo galeriis.

Slaidislämm on vestluse formaat, mille raames vaadatakse ettevalmistatud pildiesitlusi ning arutletakse vabas vormis nendest tekkinud seoste ja teemade üle, puudutades seejuures käesoleva näituse temaatikat.

Lähtudes kudumisega seotud müütidest (nii antiiksetest kui tänapäevastest) pakub Eva Mustonen proosalise versiooni gobeläänist kui arhailisest ja nišilikust tekstiilikunsti vormist. Näitusel “Ämbliknaine” laotab kunstnik oma loomeprotsessi vaataja ette laiali sõna otseses mõttes. Viibides näituse vältel galeriis kohapeal, värvib kunstnik lõngu ja koob need püsttelgedel seinavaibaks. Päev-päevalt kasvavat vaibategu täiendavad varasematel aastatel läbi viidud intervjuud Eesti gobeläänikunstnikega ning Mustoneni enda päeviku katkendid ja tekstid, mis puudutavad gobelääni ajalugu ning positsiooni kaasaegsel kunstimaastikul, illustreerides eneseirooniliselt seda, kuivõrd keeruliseks võib osutuda pealtnäha lihtne ning tehniliselt kergesti omandatav gobeläänpõime.

Eva Mustonen (1986) on õppinud tekstiilikunsti ja semiootikat Tartus ja Göteborgis ning skulptuuri Tallinnas, hetkel elab ja töötab Tallinnas. Praegu pigem installatsioonikunstnikuna tegutseva Mustoneni loomingus domineerivad isiklikku laadi jutustused, mis räägivad teistsuguseks olemisest ja ühiskonna äärealadel eksisteerimisest. Oma loomingus kombineerib ta nii tekstiilikunsti arsenali kuuluvaid tehnikaid kui ka igapäevaste toimetuste produkte. Mustoneni teosed paistavad silma tihedalt läbi töötatud ja tunnetatud materjalide ning ootamatult ilusate müstiliste objektide poolest.

Marika Agu (1989) on kuraator ja kunstikriitik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on omandanud magistrikraadi kunstiteaduses ja praegu töötab kuraator-projektijuhina Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses. Aastatel 2014-2016 töötas Agu Tartu Kunstimuuseumis kaasaegse kunsti kuraatorina, kus kureeris mitmeid olulisi näituseid. Ta osales kaastoimetajana Artishoki kunstiblogi töös ja kriitikuna 2016. aasta Artishoki biennaalil.

Slaidislämm on osa Eva Mustoneni isikunäituse “Ämbliknaine” publikuprogrammist. Lisaks slämmile toimub 11. jaanuaril kell 18.00 Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi tekstiilikogu kuraatori Helen Adamsoni loenguõhtu gobelääni ajaloost.

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Punch Drinks.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 20. 12. 18

Kell: 18:00 - 19:00

Koht: Kogo Galerii

Pilet: Tasuta

Kontakt:

+372 5577592
kogo@kogogallery.ee

Slaidislämm Facebookis