Sinitrüki töötuba

Sinitrükk ehk tsüanotüüpia on fotoajalukku läinud tänu olulisele võtmeisikule sir John Herschelile, kes otsis võimalusi valguse abil joonistuvaid kujutisi ka jäädavalt salvestada.

Üks nendest võimalustest oli kasutada sinitrükki - oma olemuselt väga lihtsat rauasooladel põhinevat fotograafilist menetlusviisi. Erinevalt teistest protsessidest ei vaja see eraldi ilmutit ja kinnitit - piisab vaid veega pesust.

Herscheli rakendusmeetodi tõttu on veel tänapäevalgi tehniliste jooniste puhul kasutusel mõiste “blueprint” ehk sinikoopia või millegi vastamisi asetamisel paljundamine ehk kontaktkopeerimine. Väga populaarseks on saanud Anna Atkinsi stiilis kontaktkoopiad taimedest. Sellised objektid annavad külluslikult võimalusi luua esteetilisi kompositsioone paljudele naturaalsetele materjalidele.

Sinitrüki töötoas saab lisaks sellistele klassikalistele botaanilistele piltidele trükkida paberile ka õnnitluskaarte, lipuvaniku, liniku, vms. eseme. Kaasa võib võtta erinevaid taimi ning esemeid (eriti sobivad on läbipaistvad, lamedad, selge koontuuriga). Taimi saab ka töötoa ümbruskonnast korjata või kasutada kohapeaal pakutavaid. Samuti sobib enda t-särk, rõivas või väiksem tekstiilese, mis on 100% puuvillast või linasest töötlemata materjalist.

Sihtgrupp: lihtne töötuba, sobib ka iseseisvalt või abilisega töötavatele lastele. Kohtade arv on piiratud, enda osavõtt on vajalik registreerida siin: https://forms.gle/gbkzB3uNLXeAykzdA
Hind: 15€
Alla 7a lapsed saavad osaleda koos maksva saatjaga lisatasuta
Tasuda saab koha peal sularahas või kaardimaksega.

Hinna sees: oma valikul akvarellpaberid A6-A3, postkaardipaberid, vimplid, linikud või vineerkettad.
Lisatasu eest linane kandekott (6.-) t-särk, erinevad suurused (6.-).

Kestus: kuni 3 tundi.

Vaba programm - esmalt näidatakse töövõtteid, seejärel juhendatav ja iseseisev töö.
Töötame peamiselt vabas õhus, mistõttu vihma korral jääb töötuba ära.

Koht: Ag47 pimik & galerii Aparaaditehase hoovis. Aadress Kastani 42, Tartu.

Juhendab Kõrgem Kunstikool Pallas vilistlane ja õppejõud Käty Tarkpea Ag47 pimikust. Käty on spetsialiseerunud just vanadele ja eksperimentaalsetele fototehnikatele.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 17. 08. 23 - 24. 08. 23

Kell: 12:00 - 15:00

Koht: Ag47 pimik & galerii

Pilet: 15€

Kontakt:

Facebook