Šahh-matt moemäng I Inimmale, disainiturg, pidu

Avang: moeshow
Keskmäng: disainiturg
Lõppmäng: pidu

Mis saab? Saab see, et disainerid ja vintage-riiete pood Hilpster saavad kokku ja panevad 32 modelli riidesse. Tõlgendades kostüüme kui malendeid. Seejärel mängitakse inimmalenditega malet, käike kommenteerib ja juhendab maletreener Andre Uibos.

Malendite riietamise ning ehtimise on enda kanda võtnud LUMM wear, Gerda Retter Design, Hilpster Vintage, Siret Ott, Alisa Vasina ning Kuues Planeet.

LUMM wear loob kleite, kimonosid ning hõlste. Disaineri enda sõnul on need maagia mis voolab õrnalt emmates, inspireerides nautima, unistama ja looma. Tunneta ja koge oma naiselikku voolamist, inspiratsiooni ja maagiat hõljudes kergusega läbi elu LUMM wear maagiliselt lendlevates rõivastes ja vali seeläbi kergusega võimendada oma imelist väge.

LUMM wear on loodud imeliselt naiselt imelisele naisele. Naine, see väekas müstiline looja, armastaja ja unistaja on oma maagilise kõrgsagedusliku vibratsiooniga inspiratsiooniks loojale, kelle südamest sünnivad unikaalsed riideesemed, mis toetavad ja tõstavad Naist kõigis tema elu hetkedes.

LUMM wear kangad voogavad meie õmblushaldjate osavate käte alla kangarullide lõppudest ja seetõttu on enamik tooteid eksklusiivselt ainueksemplarides.

Gerda Retter on Eesti aksessuaari disainer. Ta lõi oma brändi 2016 aastal õpingute ajal Tartu Kõrgemas Kunstikoolis nahadisaini erialal. Ta on õppinud nii Itaalia kui ka Ungari aksessuaaridisaini meistrite käe all. Retter on nomineeritud Hong Kongi Design-a-Bag konkursil aastal 2015 ning mitmel aastal Eesti Disaini Auhinna BRUNO auhinnale. Kõik tooted on valmistatud käsitööna ateljees Tartu Aparaaditehases. Brändi eesmärk on väiketootmine ja personaalne lähenemine.

Hilpster Vintage on Tartus Aparaaditehase kõrval tegutsev vintage riiete pood. Ettevõtmise missioon on inimestele pakkuda kvaliteetseid ning omanäolisi teise ringi rõivaid erinevatest ajastutest. Seeläbi soovib pood panustada jätkusuutliku moe edendamisse, aidates inimestel vähendada ökoloogilist jalajälge ning eristuda kiirmoest üleküllastunud massist.

Siret Oti minimalistlikus stiilis kudumid on käsitsi valmistatud ning toodetud väikses tiraažis. Monokroomsed toonid ja geomeetrilised vormid teevad kudumid multifunktsionaalseks ning silmapaistvaks. Siret peab rõiva juures oluliseks kvaliteetset ja kehasõbralikku materjali, kuid ka stiilset välimust, et anda kandjale võimalus ning julgus teistest eristuda. Kudumid on seljas mugavad ja lasevad kehal hingata, neid võib kanda mistahes aastaajal.

Alisa Vasina on loominguline moebränd. Brändi asutaja on Tartu maalikunstnik, kellel on kirg moedisaini vastu. Tema loomingus kohtub maalikunst moemaailmaga ja riidest saab lõuend. Kunstiesteetikast sündinud bränd esindab originaalset suhtumist, mis ammutab inspiratsiooni linnadžungli julgetest isiksustest. Disaineri sõnul on tema inspiratsiooniks need, kes eelistavad olla nähtavad ning mitte sulanduda halli massi. Looming on pühendatud silmapaistvatele isiksustele, kes oskavad hinnata värvide sära. Alisa Vasina moto on, et elu on lõuend,mis tuleb täita erksate värvide ja ägedate lugudega!

Kuues Planeet on loodussõbralik särgistuudio, mis pakub siiditrüki ja DTG trüki teenust. Stuudio kasutab puhtaid, veepõhjalisi värve ja orgaanilisi või taaskasutatud materjalidest särgitoorikuid.
Samaaegselt ning pärast mängu saab disainiturul soetada modellide seljas nähtut ning muud, mida riietajad-disainerid pakuvad.

Ja siis loomulikult pidu.
Muusika eest hoolitsevad Söör Paul, franzu, Uku Masin ja Cä-Rol.
Enne kella 22 sissepääs tasuta, pärast seda viiekas.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 11. 02. 23

Kell: 19:00 - 23:59

Koht: 160 Ruutu

Pilet: Tasuta/5€

Kontakt:

Facebook