Raamaturebimine // Book ripping

// ENGLISH BELOW //
Raamatutuba Fahrenheit 451º kutsub kõiki raamatute ja taaskasutuse sõpru ühinema 28. septembri raamaturebimistalgutega. Kohtume kell 17.00 TYPA angaaris (Kastani 48f, Tartu).


Miks me rebime?
TYPAsse ja raamatutuppa tuuakse tihti üleliigseks jäänud raamatuid nii raamatukogudest kui ka kodudest. Tahame vanadele raamatutele anda uue võimaluse - sorteerime need vastavalt konditsioonile ja sisule ning suuname uuesti ringlusesse nii hästi kui oskame. Väärtuslikud, erilised, populaarsed, uued ja heas seisukorras raamatud saavad ajutise peatuspaiga raamatutoa riiulitel, kust nad juba õige varsti uute lugejate kodudesse rändavad. Raamatud, millel on ilusad ja terved kaaned, kuid mis enam tõenäoliselt suurt lugemiselamust ei pakuks, jätavad oma sisuplokid vanapaberikonteinerisse ning kaantest valmistatakse erilisi TYPA stationery taaskasutusmärkmikke. Kogu kaante vahelt välja rebitav paber ning ka papist ja paberist raamatukaaned, mida ei saa enam meie majas taaskasutada, sõidutatakse Räpina paberivabrikusse, kus sest materjalist valmistatakse uut ja tugevat kartongi.


Kui vanadele raamatutele uue elu andmine on miski, mis kõlab sule inspireerivalt, siis tule 28. septembril koos meiega rebima. Üritus toimub angaaris, kuid arvestada tuleks tujuka sügisilmaga - riietu soojalt. Veedame koos paar toredat tundi, räägime raamatujuttu ja teeme loodusele pisikese teene.

- - - - -
Fahrenheit booknook is inviting everyone to join a book ripping event on the 28th of September (Monday) at 17:00.

Location - hangars of TYPA museum.
How does it go?
We receive a lot of books from public and people’s personal libraries and our task is to give them another purpose by sorting. Valuable, rare books, books that are still new and in a good condition, popular books - they are set aside, into the bookstore shelves until their new owners find them. All the other books are ripped apart. Their pages get recycled into paper while the covers are kept for new notebook covers or boxes.

If giving old books a new chance sounds inspiring to you, come join us and come prepared both for the moody autumn weather as well as to spend a couple hours in a great company of people, all full of interest in books.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 28. 09. 20

Kell: 17:00 - 19:00

Koht: TYPA angaaris

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebooki üritus