Paul Kuimeti filmi "Materiaalsed aspektid" linastus ja kunstnikuvestlus

Paul Kuimeti essefilmi "Materiaalsed aspektid" (16 mm filmiprojektsioon, 9 min, 14 s) linastus ning kunstnikuvestlus – 5. septembril kl 15 Kogo galerii kõrval asuvas Armastuse saalis, Aparaaditehases. Ühtlasi on Kogo galeriis viimast päeva avatud Mari-Leen Kiipli installatsiooni "Husa" ja Paul Kuimeti fotokollaažide seeriat "Kristallsõrestik" ühendav näitus.

Kunstnikuvestlusel räägib filmist, näitusest, autori loomingust ja selle muutumisest, kunsti afektiivsest ja kontseptuaalsest mõjust ning kriitilisest ja utoopilisest potentsiaalist Paul Kuimetiga Jaak Tomberg.

Paul Kuimet loob fotoinstallatsioone ja 16 mm filme, mille sisu ulatub maastikest ja arhitektuurist esemete ja kunstiteosteni. Ta teosed käsitlevad tihti modernistlikke esemeid, tõstes esile nende esteetilisi, poliitilisi ja ajaloolisi kaastähendusi, mis paljale silmale võivad märkamata jääda.

Jaak Tomberg on kirjandusteadlane, kelle valmiv monograafia “Kuidas täita soovi” vaatleb utoopilise kujutlusvõime s(t)aatust globaliseerunud kultuuriruumis, mida iseloomustab realismi ja teadusulme kummastav ühtelangemine. Lisaks teadustööle on Tomberg kirjutanud hulgaliselt kirjandus- ja kultuurikriitikat, toimetanud eksperimentaalset avangardajakirja VIHIK, tõlkinud ilukirjandust ning kirjutanud näidendeid.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 05. 09. 20

Kell: 15:00 - 16:00

Koht: Armastuse saal

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Üritus Facebookis