Nõukogude hipid: filmimuusika vinüüli esitlus

Soviet Hippies Soundtrack esitlus Tartus! (English below)

Rahvusvahelistel filmifestivalidel erakordset tähelepanu pälvinud “Nõukogude hipid” dokumentaalfilmis kõlanud muusika on nüüdseks pressitud vinüülile.
Seda sündmust tähistame mõnusa DJ setiga Western rock vs Eastern БЛОК, kus vinüülidelt mängivad muusikat Ahto Külvet ja Andreas McKeough. Sellele järgneb filmi linastus Elektriteatri suvises välikinos Aparaaditehase hoovis.


Kell 20.00-23.00: Western rock vs Eastern БЛОК!

Back2back vinüülidel DJ Ahto Külvet (Psühhoteek) ja DJ Andreas McKeough. Sessioonil põrkuvad, resoneeruvad ja koosloovad Lääne ja idabloki maade ajastukohane psühhedeelne rock. Andreas McKeough toob meieni põnevaimad palad läänerannikult, UK-st ja mujalt ‘vabast maailmast’. Ahto Külvet püsib aga eranditult raudse eesriide taga – Melodija ja Ida-Euroopa leibelite ja nõukogudeaegse undergroundi seniavastamata radadel, defineerides ümber selle, mida võib pidada ‘soviet psychedeliaks’.


Kell 21.30: Soviet Hippies Soundtrack vinüülplaadi esitlus.

Kogumikul on esindatud põnev valik filmis kõlanud lugudest – ülekaalukalt Eesti autoritelt, aga esindatud on ka Venemaa, Läti ja endise Tšehhoslovakkia muusikud. Ligi pooled albumile jõudnud lood pole kunagi avaldatud. See on ka Eesti esimene filmimuusika väljaanne vinüülplaadil.
Plaat on värviline ja sellega tuleb kaasa digitaalne koopia. Kui soetate plaadi esitlusel (suur tänu!), toetate ühtlasi ka projekti missiooni tutvustada nõukogudeaegse põrandaaluse rokkmuusika pärandit laiema maailmaga.


Kell 23.00: Elektriteatri suvine välikino esitleb: Dokumentaalfilm “Nõukogude hipid” (pilet 5 eur)

“Nõukogude hipid” on pöörane ja tugevalt unikaalsetel ning ennenägemata arhiivimaterjalidel põhinev lugu lillelaste elust. Omamoodi roadmovie’na on see sõit Nõukogude Liidu hipiliikumise jälgedes. Režissöör Terje Toomistu lugu viib vaataja 1970ndate psühhedeelsesse undergroundi, kus rock-muusikast joovastunud pikajuukselised noored lõid range režiimi kiuste oma maailma. Süsteemi, milles püüeldi rahu ja vabaduse poole. Aastaid hiljem võtab seltskond Eesti hipisid ette teekonna Moskvasse, kus siiani tähistatakse lillelaste püha 1. juunil. See päev on seotud traagilise sündmusega 1971. aastast, mil tuhanded hipid arreteeriti KGB poolt. Film kulgeb mälestuste radades, mille käigus elustub ajalugu.

Filmi režissöör Terje Toomistu lisab omalt poolt: “Pidades silmas autoritaarsete režiimide tõusu mitmel pool maailmas, on oluline pöörata tähelepanu rahuliikumise ideele ning pikale patsifismi ajaloole Ida-Euroopas ja Venemaal. Poole sajandi möödudes on ehk hea hetk vaadata tagasi 1960ndate revolutsiooniliste liikumiste pärandile ning tunnustada kujutlusvõime olulisust ühiskondlike protsesside mõjutamises. Vabadusejanust ja sotsiaalsest õiglusest kõnelev film tõstatab küsimusi võimusuhete toimimisest ja ekstaasipoliitikast.”

Tänud: Toetajad Hooandjas ja IndieGoGo’s, Eesti Autorite Ühing, Psühhoteek.

Kohapeal müügil ka Soviet Hippies Soundtrack vinüülid ja postrid, võta sularaha kaasa!
Peace!

Esitlus Facebookis
________________________________________

Soviet Hippies Soundtrack vinyl release presentation and the screening of SOVIET HIPPIES (2017) by Terje Toomistu. Also vinyl only DJ set Western rock vs Eastern БЛОК by Ahto Külvet (Psühhoteek) and Andreas McKeough.


☮ 20.00 Western rock vs Eastern БЛОК! Ahto Külvet b2b Andreas McKeough.

☮ 21.30 Soviet Hippies Soundtrack vinyl release presentation

☮ 23.00 documentary film open-air screening Soviet Hippies (75min, EST, RU, ENG)

Entrance free for vinyl presentation, 5 euros for film screening. It's also possible to buy Soviet Hippies Soundtrack vinyl and posters, cash only.
Peace!

Teised üritused

Info

Kuupäev: 17. 07. 18

Kell: 20:00 - 23:00

Koht: Taskupark

Pilet: Tasuta

Kontakt:

info@elektriteater.ee